ŁAZIENKA i MEBLE IKEA: ZDJĘCIA - Projekt biała łazienka z meblami IKEA

Biała łazienka podoba się nam z wielu powodów. Biel powiększa wnętrze, jest optymistyczna, daje wrażenie świeżości. Do różnych odcieni białego wszystko pasuje. Proponujemy materiały, meble łazienkowe z IKEA i dekoracje, którymi stworzysz styl w białej łazience. Zobacz zdjęcia w galerii - inspiracje - jak urządzić małą łazienkę:

Białe łazienki
Białe łazienki
Białe łazienki
Białe łazienki
Białe łazienki

Do aranżacji wykorzystaliśmy meble Flären z IKEA oraz naklejki ścienne.

Białe łazienki

Naklejki Gęsi, 69,91 zł/10 szt., Kamienie, 69,91 zł/8 szt., Koty, 57,36 zł, Akwarela Powój, 61,33 zł, Bertoni.pl

ARANŻACJA WNĘTRZA: Meble łazienkowe i naklejki

Przygotowaliśmy mały pokaz, jak najłatwiej i najszybciej zmienić wystrój białej łazienki. Do aranżacji łazienki wykorzystaliśmy meble Flären z IKEA oraz naklejki ścienne. Te ostatnie robią furorę w dekoracji wnętrz. Wykonane są z matowej folii samoprzylepnej, więc wilgoć im nie szkodzi. Naklejenie wzoru na ścianie nie jest pracochłonne. Trzeba odkleić papier podkładowy, przyłożyć arkusz do ściany, docisnąć wzór do podłoża i wyrównać miękką szmatką. Po oderwaniu przezroczystej folii transportowej z wierzchu mamy gotową dekorację do łazienki.

Proponujemy nietypowe meble łazienkowe. Wiejska szafka odnowiona białą bejcą (lub nowa stylizowana) wniesie do nowoczesnej białej łazienki powiew skandynawskiego klimatu. Drewno może być wykończone także olejem. Do umywalki dobierz blat z kamienia lub konglomeratu w ciepłym beżowym kolorze oraz podobne dodatki. Nie obawiaj się niestandardowych rozwiązań w aranżacji łazienki. W białej łazience (chociaż niekoniecznie w tzw. mokrych strefach) możesz wykorzystać panele z litego drewna lub lakierowanego MDF-u. Dokładnie polakierowane będą odporne na działanie wilgoci. Można układać elementy różnej wielkości, przyklejając je do tynkowanych ścian lub przykręcając do płyt gipsowo-kartonowych. Takich paneli nie znajdziesz w marketach budowlanych, musisz je zamówić u stolarza.

Ocena: 0
Tekst: Berenika Ziemkiewicz Zdjęcia: Marcin Czechowicz, Mariusz Bykowski

POLECANE ARTYKUŁY