Kuchnia w stylu dworkowym: tu czas się zatrzymał

 Kuchnia

Kryształowe dzbanki do wody ze srebrnym wykończeniem właścicielka przywozi z zagranicznych podróży, bo w Polsce nie są i nie były popularne.

Fot. Marcin Czechowicz

Każdy kąt w domu Doroty dowodzi, że kocha piękne przedmioty i z ogromną dbałością wybiera wyposażenie kuchni. Właścicielka salonów z wyposażeniem wnętrz Riviera Maison, House and More z finezją w swojej kuchni urządzonej w stylu dworkowym łączy antyki ze współczesnym wzornictwem. Aranżacja kuchni jest przytulna i ciepła. Króluje tu piękna porcelana, drewniane meble i stylowe wyposażenie.

Prawie 100 km od Warszawy, pośród łąk i pól, stoi tradycyjny polski dwór okolony wiekowym parkiem. Ten dom to przystań Doroty, jej męża i trójki dzieci. Restaurując dom starali się zachować jak najwięcej pomysłów i rozwiązań sprzed lat. Pierwszym pomieszczeniem, do którego się wchodzi jest kuchnia. Prawdziwa, duża kuchnia, która spełnia wszystkie funkcje i urządzona jest w stylu dworkowym. Aranżacja kuchni jest przemyślana i funkcjonalna. Jest tu stół obiadowy, duża wyspa, a nawet prawdziwy piec. Kuchnia urządzona jest w klimacie starego dworku. Całości dopełnia starannie wybrane wyposażenie kuchni. Piękna porcelana, antyki, drewniane meble tworzą klimat kuchni. Dorota kolekcjonuje porcelanę, srebrne cukiernice, karafki, mleczniki i bulinówki. Codzienne posiłki jada się w kuchni. Pani domu podaje je w naczyniach firmy Riviera Maison. Lubi ich bezpretensjonalność. Poza tym dobrze się wpisują w eklektyczny wystrój kuchni.

 Kuchnia

Cukiernice właścicielka zbiera nałogowo. To duma jej kuchennych skarbów.

Fot. Marcin Czechowicz

 

Dom Doroty, właścicielki salonów z wyposażeniem wnętrz Riviera Maison, House and More, prezentujemy w październikowym numerze Mojego Mieszkania, str. 50-54

Ocena: 0
Tekst: Magdalena Kazimierczuk Zdjęcia: Marcin Czechowicz

POLECANE ARTYKUŁY