JAK DOBRAĆ DYWAN do wnętrza - ZDJĘCIA

Radzimy jak dobrać dywan do wnętrza. Dywany wyciszają wnętrza i czynią je przytulnym. Miło jest stąpać po miękkim i ciepłym dywanie. Nadasz salonowi styl, uzyskasz efekt luksusu, jeśli pięknie dopasujesz dywan do mebli i podłogi. To trudne? Służymy pomocą.

Dywany
Dywany
Dywany
Dywany
Dywany

Otul podłogę miękkim dywanem, a wnętrze będzie ciepłe, nawet jeśli jest utrzymane w zimnej tonacji. Połącz proste meble z barwnymi tkaninami. Korzystaj z różnych kolorów i deseni: pasy i kwiaty zestaw z niebieskim, beżem i fioletem. Pamiętaj jednak, że bazą kompozycji musi być jeden kolor wiodący. Pamiętaj, że dywan nie powinien przykrywać całej podłogi. W pokoju dziennym wydziel nim część wypoczynkową z kanapą i fotelami. Perskie, bogato zdobione dywany możesz łączyć z nowoczesnymi wnętrzami, gdzie króluje minimalizm. Taki kontrast i miksowanie stylów daje fantastyczne efekty. Modne są też wielobrawne kilimy i pasiaste chodniki.

Dywany gładkie

Wnętrze utrzymane w naturalnych beżach i brązach jest lekkie, ale może się wydawać monotonne. Aby uniknąć nudy, dobierz jednobarwny dywan w kolorze podłogi i mebli, jednak z wyraźną fakturą. Zwróć uwagę, jaki ładny efekt daje zestawienie takiego dywanu z gładkim obiciem foteli.

Dywany wzorzyste

Dynamizują wnętrze. Jeśli obawiasz się, że deseń zdominuje subtelnie urządzone wnętrze, wybierz dywany w pastelowych kolorach. Motywy mogą być kwiatowe lub geometryczne, ale bez ostrych kontrastów.

Miękkie dywany do sypialni

Do sypialni wybierz dywan shaggy. Nie zasłaniaj całej podłogi. Wyodrębnij poszczególne strefy wnętrza i zaznacz je niewielkimi dywanikami. Wystarczy, aby było miękko pod stopami tam, gdzie spędzamy najwięcej czasu, czyli w strefi łóżka i biurka.

Okrągłe dywany

Kształt dywanu to zwykle prostokąt lub kwadrat. Wyjdź poza schemat. Teraz modne są modułowe kompozycje na bazie koła. Idealnie pasują do mebli o zdecydowanych, geometrycznych formach. Także do tych w stylu lat 60.

Ocena: 0
Tekst: Berenika Ziemkiewicz Zdjęcia: Andrzej Szandomirski, Materiały prasowe firm, Konrad Kalbarczyk, Sławomir Frąckowiak, Mariusz Bykowski, Marcin Czechowicz, Tomasz Bardadin, Radosław Wojnar

POLECANE ARTYKUŁY