Blat dobrze dobrany

Blat kuchenny praktyczny, ładny, niedrogi. Ale to jeszcze nie wszystko. Kuchnia będzie mu zawdzięczać wiele uroku, jeśli dopasujemy go do stylu mebli. Prezentujemy najciekawsze połączenia blatów kuchennych z meblami.

Blat kuchenny
Blat kuchenny
Blat kuchenny
Blat kuchenny

Blat kuchenny pokryty wysokiej jakości laminatem prezentuje się bardzo elegancko w kuchni. Można wybrać blat do kcuhni matowy lub błyszczący. Blaty laminowane są dość tanie i jednocześnie odporne na zaplamianie.

Kolorowe blaty kuchenne

Żywy kolor blatu kuchennego to dobry pomysł na rozweselenie kuchni. Wybierając blat laminowany, dajesz sobie możliwość wprowadzenia do kuchni wyrazistego koloru. Nowoczesne, proste formy szafek w białym kolorze wyglądają dość zimno i taki słoneczny blat rzucający żółte refleksy zdecydowanie ociepla wnętrze. Także białym kafelkom nad blatem nadaje kremowy odcień mimo zainstalowanych tuż obok świetlówek  dających chłodne światło.

Blaty drewniane w kuchni

Blaty kuchenne drewniane są ładne i naturalne. Znajdziesz odpowiedni na własną kieszeń. Wybierz twardy gatunek drewna, krajowego (dąb, jesion, buk) bądź egzotycznego (tek, mahoń, doussie). Blat z klejonych listew będzie odporny na pękanie i odkształcanie. Powierzchnię trzeba koniecznie zabezpieczyć lakierem. Wosk i olej nie tylko nie chronią blatu, ale powodują powstawanie zacieków podczas ścierania na mokro. Oferta drewnianych blatów jest bardzo duża. Pasują nie tylko do kuchni rustykalnej.

Ocena: 0
Tekst: Bożena Kowalewska Zdjęcia: Marcin Czechowicz, Krzysztof Zasuwik

POLECANE ARTYKUŁY