Warszawski Tarchomin, czteropiętrowy blok, a w nim mieszkanie dwupoziomowe z widokiem na Wisłę. Gospodarze do dziś wspominają, że o włos nie doszłoby do zakupu tego cuda. - Monika tak się spieszyła, by kupić koc, że nie chciała sprawdzić, jakie są mieszkania na tym osiedlu - mówi Aleksander. - Czekaj, opowiem od początku, bo nie wiadomo, o co chodzi - wpada mu w słowo żona. - Podczas krótkiego pobytu w Warszawie w 2006 roku (wtedy na stałe mieszkaliśmy w Londynie) postanowiliśmy kupić mieszkanie dwupoziomowe do stu metrów kwadratowych. Znaleźliśmy ogłoszenie z rynku wtórnego i pojechaliśmy obejrzeć lokal. Nie odpowiadał nam, ale zaraz po wyjściu z budynku Alek zwrócił uwagę na osiedle powstające opodal, tuż przy wale wiślanym i uznał, że warto je zobaczyć. A ja się spieszyłam, bo miałam w planach kupno koca i… – I na szczęście cię namówiłem – kończy Alek. – Racja! Ale do tej pory mi wypominasz, że wolałam kupić koc zamiast wymarzone mieszkanie – śmieje się gospodyni.

Strzał w dziesiątkę: mieszkanie dwupoziomowe

Zachwyceni przestrzenią i widokiem z okien załatwili kredyt. – Mieszkanie dwupoziomowe, wnętrza ze skosami, to namiastka domu – mówią. – Wprowadziliśmy kilka zmian w aranżacji wnętrza mieszkania, m.in. układ niektórych ścian, drzwi, instalacji elektrycznej i kanalizacyjnej, ale największa przeróbka dotyczyła otworu na schody… Warto było! Dzisiaj cała aranżacja wnętrza mieszkania podoba się i nam, i gościom!

Wspólne hobby i zachwyt do pięknych wnętrz

Monika i Alek poznali się jeszcze na studiach - od razu połączyło ich poczucie estetyki i zachwyt dla pięknych wnętrz. Potem Monika 12 lat pracowała w korporacji, ale po urodzeniu córek odeszła z firmy i zaczęła projektować wnętrza w stylu industrialnym, skandynawskim, prowansalskim (Tailormade.pl) oraz takie pokoje dziecięce (Pokoiki.eu). Alek prowadzi własne studio graficzne. – Życie rodzinne i zawodowe udało się nam harmonijnie połączyć – mówi Monika. – Harmonijnie też przebiegał proces aranżacji wnętrza mieszkania dwupoziomowego, bo mamy z mężem podobny gust. Czteroletni pobyt w Anglii ukierunkował nasze zainteresowania w aranżacji wnętrz na wzornictwo angielskie i prowansalskie. Godzinami chodziliśmy po sklepach, wyprzedażach i targach. Przywieźliśmy stamtąd wiele rzeczy, które do dziś zajmują honorowe miejsce w naszym wnętrzu domu. Udało się nam stworzyć wyjątkowy klimat i wystrój w aranżacji mieszkania dwupoziomowego dzięki miksowi różnych stylów. To daje dobry efekt, bo indywidualizuje wnętrza mieszkań.