Joanna, której mieszkanie prezentujemy w cyklu kocham mój dom, urządziła przytulne wnętrza dla siebie, męża i trojga dzieci. Mieszkanie ma 54 metry kwadratowe. Często pada pytanie, jak urządzić mieszkanie, które nie ma zbyt dużego metrażu, a ma być wygodne dla całej rodziny. Mieszkanie Joanny dzięki odpowiedniej aranżacji wnętrz, wygląda na przestronne. Aranżacja wnętrz ciągle się zmienia, bo właścicielka stale coś w mieszkaniu ulepsza.

Mój dom: piękna aranżacja wnętrz

Pierwsze własne mieszkanie i pytanie: jak poradzić sobie z remontem, którego domagały się zniszczone wnętrza? Na szczęście Joannie i jej mężowi Pawłowi nie brakowało pomysłów na aranżację wnętrz. Strzałem w dziesiątkę okazał się jasny kolor ścian: elegancki, ciepły beż. Beżowy pojawił się salonie, kuchni i przedpokoju. – Zakochałam się w delikatnych kolorach wnętrz – śmieje się Joasia. – W końcu przyszła też kolej na eksperymenty z sosnowymi meblami. Praktycznie wszystkie meble są białe i stylowe. Właścicielka sama odnawia meble i je maluje. Delikatne kolory ścian i mebli to sposób na optyczne powiększenie mieszkania i stworzenie wnętrz pełnych uroku.

Jak urządzić mieszkanie: porady wnętrzarskie

Joanna radzi, by remontując mieszkanie, dwa razy się zastanowić, zanim zrezygnujemy z szaf
i schowków już istniejących. Może wystarczy tylko odnowić stare meble? Niech drogi mebel czy dodatek, który nas zachwyci, będzie inspiracją. Nie ma sensu od razu go kupować. Poszukajmy podobnego w Internecie, komisie meblowym lub zamówmy u fachowca – zaoszczędzimy sporo pieniędzy.


 

Mieszkanie Joanny prezentujemy we wrześniowym numerze Mojego Mieszkania, str. 28-37 (w cyklu Kocham mój dom).