Każdy balkon w bloku może wyglądać ładnie, dlatego namawiamy was na zrobienie porządków i odnowienie balkonu. Zobaczcie proste pomysły na balkon, które sprawią że stanie się on miłym kącikiem relaksu w mieście. Gdy minie czas przymrozków, wystawmy na balkon rośliny pokojowe, które lubią duże nasłonecznienie. Dzięki nim balkon w bloku zyska ładną, zieloną oprawę. Oczywiście urządzając balkon w bloku kaskadę zieleni koniecznie uzupełnijmy barwnymi plamami jednorocznych kwiatów balkonowych. Jeśli na waszym balkonie w bloku zmieści się jeszcze niewielki stół i krzesła, to będzie pełnia szczęścia. Będziecie mogli przez cały sezon jadać na balkonie.

Balkon w bloku: wybieramy kwiaty balkonowe

  • Jeśli masz balkon w bloku to przed sezonem trzeba go posprzątać. Zeszłoroczne skrzynki balkonowe i doniczki dokładnie umyj wodą z detergentem i wysusz. Na dnie doniczek ułóż drenaż (żwir i piasek), na to wsyp odpowiednią ziemię wymieszaną z nawozem długo działającym. Tak przygotowane skrzynki i donice obsadź kwiatami balkonowymi.
  • Dopasuj kwiaty balkonowe do warunków panujących na twoim balkonie. Nie sadź pnączy i gatunków kwiatów balkonowych o wiotkich łodygach, jeśli balkon jest wietrzny. Od południowej strony pięknie będą kwitły na balkonie petunie, pelargonie, nagietki i lobelie. Północna strona balkonu to dobre miejsce na takie kwiaty balkonowe, jak: bratki, werbeny i niecierpki.
  • Aby balkon w bloku był atarkcyjny przez cały czas, gdy jedne kwiaty przekwitną, zastąp je innymi lub od razu sadź takie kwiaty balkonowe, którym po kwitnieniu pozostaną efektowne liście.

Pomysły na balkon w bloku

Czasami wystarczą proste pomysły na balkon, by stał się atrakcyjny i zadbany. Jeśli masz balkon w bloku i chcesz stworzyć na nim zaciszny zakątek, nie tylko ładny, ale i zasłonięty przed wzrokiem sąsiadów możesz powiesić na balkonie tkaninę np. przymocowaną do balustrady, bądź matę bambusową, trzcinową, czy wiklinową.

ZDJĘCIA: Świetne pomysły na BALKON W BLOKU

Jeśli tylko masz miejsce postaw na balkonie pergolę z doniczką i posadź pnącza. Gotową kupisz w markecie budowlanym, jeśli lubisz majsterkować możesz ją wykonać samodzielnie. Do drewnianej donicy dorób podpory, mogą być z siatki, sznurka, wikliny. Jeśli masz mały balkon w bloku i brakuje ci miejsca na postawienie mebli, przytwierdź do ściany lub balustrady składany blat. Także mały stolik czy stołek postawiony w narożniku balkonu, pozwoli maksymalnie wykorzystać przestrzeń. Sprawdzone pomysły na balkon to zawsze atrakcyjne, dobrane kolorystycznie donice. Na mały balkon w bloku wybieraj wąskie, raczej podłużne doniczki, które ustaw wzdłuż ścian, balustrady, czy zawieś w formie skrzynek na zewnątrz balkonu.