W kolejnym reportażu z cyklu Kocham mój dom prezentujemy wnętrza na poddaszu, pełne światła i radości. Aranżacja wnętrz jest nostalgiczna i przytulna. Wystrój wnętrz nawiązuje do stylu angielskiego i skandynawskiej prostoty. Całość utrzymana jest w pastelowych, rozbielonych kolorach. Salon z kominkiem to serce domu.

Aranżacja wnętrz: stylowe mieszkanie na poddaszu

Wnętrza domu właściciele urządzili samodzielnie. Udało się stworzyć otwartą, maksymalnie doświetloną przestrzeń na poddaszu, funkcjonalnie wykorzystując każdy skrawek. Salonk z kominkiem to serce wnętrza domu. Wiele mebli zostało odnowionych. Krzesła – po oczyszczeniu i potraktowaniu różową oraz turkusową farbą – trafiły do salonu i sypialni. Podobnie dzbany stojące teraz na szafce w pokoju zostały przemalowane. Marmurowy portal kominka właścicielka wypatrzyła za granicą i nie mogła mu się oprzeć. Lustro kupiła w sieci, a ramkę w sklepie typu „wszystko po 5 zł” (pomalowała ją na biało). Stare wiadro zyskało modny look dzięki błękitnej farbie. W salonie, jadalni i holu królują panele (sosna bielona). Gospodarze marzyli o deskach, ale ich zamontowanie na poddaszu było niemożliwe: przed laty wstawiono drzwi i okno balkonowe, no i okazało się, że… deski już się nie zmieszczą! Tapeta w szerokie pasy nawiązującą do stylu angielskiego optycznie podwyższa wnętrza na poddaszu i skośną ścianę

Jak urządzić wnętrza na poddaszu

1. Zrezygnuj z kilku klitek na rzecz przestrzeni. Wyburzenie jednej czy dwóch ścian połączy wnętrza, doda im nie tylko metrów, ale i energii, światła.
2. Wyrównaj poziomy posadzek, tak by nie było progów, oraz ukryj większość elementów konstrukcyjnych poddasza (wystarczy wyeksponować jeden czy dwa dla podkreślenia klimatu), np. obudowując belki i tworząc z nich półki. W ten sposób wnętrza na poddaszu nabiorą bardziej nowoczesnego sznytu.
3. Zamontuj duże okna, najlepiej tradycyjne, nie dachowe (o ile to możliwe). Światło i widoki za oknem skutecznie zlikwidują poczucie klaustrofobii, jakie panuje na niektórych poddaszach.