Szycie jest piękne. Szycie w domu: hobby i sposób na życie

Była w siódmej klasie, gdy los postanowił, że zostanie krawcową. Ona jedynie poddała się przeznaczeniu - śmieje się Elżbieta z Poronina. Szycie stało się nie tylko jej zawodem, ale również pasją i sposobem na życie. Szycie jest piękne - przekonuje. Jej specjalnością stało się szycie firan oraz zasłon. Dekoracja okna to jej pasja.

Szycie
Szycie
Szycie
Szycie
Szycie

Zabierając się za szycie firan czy zasłon dla klientów nie korzysta z usług profesjonalnych projektantów wnętrz. Inspiracje do szycia czerpie z wszelkiego rodzaju magazynów wnętrzarskich. Udowadania, że szycie jest piękne. A szycie w domu to wspaniały sposób na łączenie pasji z zawodem. To daje maksimum satysfakcji.

Szycie w domu

Szycie Elżbiety zaczęło się od hobby. Była w siódmej klasie, gdy z „podprowadzonego” mamie nowego prześcieradła i resztek tkanin uszyła sobie bluzkę na szkolną zabawę. Kreacja zrobiła furorę i natychmiast posypały się zamówienia! Uczyła się jak uszyć sukienki, bluzki. Szyła stroje koleżankom i ciociom. Z dnia na dzień szycie szło jej lepiej, coraz odważniej projektowała stroje i coraz bardziej ciągnęło ją w stronę dekoracji wnętrz, a zwłaszcza okien. Skończyła szkołę krawiecką i powoli zaczęła się przerzucać właśnie na dekorowanie.

Dekoracja okna: szycie firan

Dekoracja okna, szycie firan, zasłon, ozdobnych paneli do tej pory sprawia jej wielką frajdę. Firanki i zasłony można upinać na sto tysięcy sposobów. Wszystko zależy od oczekiwań klienta i wyglądu pokoju. Odpowiednia dekoracja okna może poprawić proporcje wnętrza, np. optycznie je powiększyć czy podwyższyć. Wchodzi do domu klientki, by zmierzyć okna, popatrzy na wystrój mieszkania i już wie, jak uszyć firany, jakie model i materiał będą pasować.

Szycie: sposób na życie

W ubiegłym roku Elżbieta wzięła udział w projekcie unijnym zorganizowanym przez Urząd Pracy w Zakopanem „Formuła sukcesu”, została beneficjentem programu. Po kilku kursach przygotowujących do prowadzenia działalności gospodarczej otrzymała dotacje na jej rozpoczęcie, czyli na zakup profesjonalnego wyposażenia
pracowni krawieckiej. Dziś zatrudnia jednego pracownika, córkę. Kasia poszła w ślady mamy i skończyła technikum krawieckie. Ostatnio oferta została poszerzona o sprzedaż i montaż karniszy - to „działka” męża Elżbiety. Śmiało więc można powiedzieć, że udało im się stworzyć firmę rodzinną, a szycie stało się sposobem na życie. Wszystkiego o nich można się dowiedzieć na www.elankafirany.pl. Ale to nie koniec. Elżbieta myśli, by w przyszłości otworzyć salon z firanami i dodatkami dekoracyjnymi. Mogłaby szyć i robić niepowtarzalne aranżacje wnętrz, zająć się dokorowaniem z wykorzystaniem tkanin, a więc nie tylko firan i zasłon, ale również narzut, poduszek oraz tekstylnych abażurów i parawanów, a także wielu innych dodatków, które upiększają i umilają nam życie.

 

Dołącz do Klubu Kobiet z Pasją!

Masz hobby, pomysł na ciekawe życie, odkryliście w sobie talent. Napiszcie o sobie. Czekamy pod adresem: mojemieszkanie@murator.com.pl

Ocena: 0
Tekst: Dorota Jaworska Zdjęcia: Marcin Czechowicz

POLECANE ARTYKUŁY