Moje własne Bollywood. Orient w sypialni

Kasia pracuje jako makijażystka gwiazd. Od dziecka urzekała ją egzotyka Indii. Zachwycona bombajskim kinem ubiera się i mieszka jak jej idole. Mówi, że ten styl najlepiej wyraża jej osobowość.

Moje własne Bollywood. Sypialnia w stylu orientalnym
Moje własne Bollywood. Sypialnia w stylu orientalnym
Moje własne Bollywood. Sypialnia w stylu orientalnym
Moje własne Bollywood. Sypialnia w stylu orientalnym
Moje własne Bollywood. Sypialnia w stylu orientalnym

Moja fascynacja wszystkim, co hinduskie trwa już 7 lat. Czyli tyle, ile mieszkam w Warszawie. Zaczęła się od obejrzenia filmu „Monsunowe wesele”. Pozytywna energia tego obrazu zrobiła na mnie ogromne wrażenie, a postaci i fabuła wydały mi się emocjonalnie bliskie. Do dziś obejrzałam kilkaset produkcji.

Czasem były to kiczowate i naiwne, innym razem ambitne i poruszające historie. Zachwycały mnie również stroje bohaterek i wystrój filmowych wnętrz. Szukałam podobnych rzeczy na Allegro, bo w tzw. india shopach nie zawsze mogłam znaleźć to, co odpowiadałoby wykwintnemu, wręcz „królewskiemu” charakterowi Bollywood.

Wydawałam sporo na meble, dekoracje, sari. Pod wpływem indyjskich inspiracji stworzyłam swój nowy wizerunek. Uważam, że nasycone kolory, błyszczące dodatki i misterna biżuteria odpowiadają mojemu temperamentowi. W dodatku są bardzo kobiece. Podobnie jak wyrazisty makijaż; często robię taki gwiazdom, które maluję. Koledzy i koleżanki wiedzą o mojej pasji. Nie dziwią się, kiedy przychodzę do pracy ubrana w sari. Indyjski styl to mój znak rozpoznawczy.

Zabarwiłam nim także mieszkanie. Wciąż szukam nowych przedmiotów do swojej bajecznej kawalerki. Najcenniejsze są dla mnie te, które sama przywiozłam z Indii. Dwa lata temu bowiem spełniłam marzenie o podróży do tego kraju. Przywiozłam stamtąd wiele wspaniałych wspomnień.

Jak stworzyć klimat Bollywood w sypialni?

  • Podstawa to tkaniny. Łóżko przykryj narzutą i zasyp kolorowymi poduchami, gładkimi lub ozdobionymi złotą pasmanterią, paciorkami, cekinami (szukaj w: Sari, Mebelplast, Monetti). Jako dekoracji użyj również sari i kolorowych chust; upnij je fikuśnie, np. pod sufitem. Na ścianie powieś kilimy (do kupienia w india shopach).
  • Na meblach porozstawiaj złote ozdoby: puzderka, tace, ramy do zdjęć (m.in. Decorador, AlmiDécor). Wprowadzą charakterystyczne dla indyjskich wnętrz wrażenie przepychu, nawet jeśli będą nowoczesne.
  • Efektu dopełnią zapachy kadzidełek i olejków eterycznych. Obowiązkowe są lampiony. Barwy wystroju będą pięknie migotać w nastrojowym oświetleniu.
Ocena: 0
Tekst: Magdalena Majewska Zdjęcia: Aneta Tryczyńska

POLECANE ARTYKUŁY