Moje Mieszkanie 12/Moje Mieszkanie 12/20132013

Lubię wyrażać siebie poprzez sztukę. Każdą wolną chwilę przeznaczam na swoje liczne pasje. Decoupage, haft, odnawianie mebli… Ale najwięcej czasu poświęcam szyciu – to moja miłość. Cichy warkot maszyny sprawia, że odpływam w inny świat. Żartuję, że to moja terapia antystresowa.

Każda rzecz ma serce

Moje, oczywiście! (śmiech) Mąż mi dogaduje, że skoro w każdej zrobionej rzeczy zostawiam kawałek i jeszcze dla niego trochę starcza, to muszę je mieć nieskończenie wielkie. Rzeczywiście, zajmując się czymś, poświęcam się temu bez reszty, dbam o szczegóły, bo wiem, że to one tworzą całość i decydują o jakości. Staram się, by „dziełko” było dopracowane, efektowne, jedyne w swoim rodzaju. Dążenie do perfekcji nie jest bolesne, bo tworzenie daje mi radość i napęd do życia.

Drewniana szpulka

Piszę blog Drewniana-szpulka.blogspot.de, na którym zamieszczam zdjęcia moich prac. Jego nazwa to nawiązanie do mojej kolekcji szpulek (przerabiam je, ozdabiam i tworzę z nich dekoracje). Blog to także miejsce spotkań i wymiany doświadczeń. Dzielę się na nim tym, co mnie inspiruje. A jest to wiele rzeczy, choć za najbardziej wartościowe uważam chwile spędzone z tkaninami. Gdy dotykam ich oraz koronki, tasiemki, wstążki – pomysły nasuwają się same. Pozostaje mi tylko je urzeczywistnić. (śmiech)