Wymiana okien. Co warto wiedzieć?

 okna dachowe Velux

Fot. Materiały prasowe Velux

W czerwcowym numerze magazynu M jak mieszkanie przedstawiamy fachowe porady dotyczące wymiany okien. Doradzamy w zakupach, podpowiadamy gotowe rozwiązania. Przymierzasz się do wymiany okien? Zapraszamy do lektury M jak mieszkanie.

Jeśli planujesz wymianę okien w swoim mieszkaniu, przeczytaj nasz poradnik. Odpowiadamy na ważne pytania związane z wymianą okien.

Wybrać okna plastikowe czy drewniane?

Okna z PVC są trwałe, ale uszkodzone trzeba wymienić. Okna drewniane lepiej izolują, można je naprawiać. Plastik jest bardzo szczelny, co bywa wadą, bo wymaga rozszczelnień. Parametry okien PVC i z drewna są zbliżone, a paleta wzorów duża. Wybór zależy od rodzaju budynku, gustu i finansów – okna drewniane są droższe, czasem nawet dwukrotnie.

A może okna z aluminium?

Okna drewniano-aluminiowe łączą urodę naturalnego materiału i trwałość aluminium. Są długowieczne, sprawdzają się w „trudnym” klimacie, np. nad morzem.

Jakie rodzaje szyb masz do wyboru?

W szybach zespolonych stosowane jest szkło: dźwiękoszczelne; wysokoemisyjne – zapobiega nagrzewaniu się pomieszczeń; niskoemisyjne – zatrzymuje ciepło; antywłamaniowe; samoczyszczące; przeciwsłoneczne – redukuje przenikanie światła; ornamentowe – dobre do łazienek; hartowane – utrzyma ciężar śniegu na poddaszu.

Na zdjęciu górnym prezentujemy okno GLU firmy Velux - wyposażone w filtr zatrzymujący kurz i owady. Dzięki konstrukcji ThermoTechnology pozwala zmniejszyć rachunki za energię i skutecznie chroni przed wiatrem i zimnem. Okno nadaje się też do kuchni i łazienki – ma zintegrowaną wentylację i jest odporne na wilgoć. 78x118, 1577 zł.

Cały artykuł przeczytasz w magazynie M jak mieszkanie (na rynku do 5 czerwca 2014 roku)

Ocena: 0
Tekst: Tamara Książczak-Przybysz Zdjęcia: Materiały prasowe Velux

POLECANE ARTYKUŁY