Koniec z nudnymi donicami i ułożonymi bukietami. Sprawmy, aby kwiaty stały się niebanalną ozdobą i wniosły do wnętrz trochę wiosny.

Kompozycje z kwiatów i doniczek

Stworzenie kompozycji z różnych elementów wcale nie jest trudne. Nieważne, jeśli kwiaty różnią się wzrostem i gatunkiem, a doniczki pochodzą z innych kolekcji. Gdy łączy je kolor, kompozycja nabiera spójności. Elegancko, z odrobiną luzu.

Jeśli chcemy ukryć nudną doniczkę warto ją w coś „ubrać”, np. w osłonkę własnoręcznie dzierganą z włóczki.

Kwitnące cebulki, np. hiacyntów i szafirków, dobrze czują się nie tylko w ziemi. Można je uprawiać także w żwirku i wodzie. Wsyp na dno szklanego naczynia kamyki, muszelki albo koraliki. Umieść cebulkę na warstwie drenażowej, podsyp żwirkiem lub piaskiem. Wlej przegotowaną, chłodną wodę (nie za dużo, wystarczy, że pokryje korzonki).

Jeśli lubimy konkret – dużą, kamienną donicę wypełnij po brzegi hiacyntami. Większe cebulki posadź w centralnej części naczynia, mniejsze po obrzeżu (nie zginą w gąszczu wyższych kwiatów).

Przepis na ekspresową dekorację stołu

Umieścić na ciemnym talerzu białe jajeczka (cukrowe, kamienne lub z tworzywa). Położyć na nich jeden, dwa białe kwiaty z dorodnymi płatkami, np. amarylisy Mont Blanc. Aby roślina dłużej zachowała świeżość, koniec łodygi można umieścić w fiolce florystycznej i owinąć wstążką.