Moda na odrapane ściany

Zastanawiacie się jaki kolor jest modny na ściany? Czy położyć tapetę? Donosimy, że nastał czas na nieodnowione ściany, czyli kontrolowany bałagan. Idealnie wypielęgnowane wnętrza są dobre tylko do sesji fotograficznej. Uwaga, nadchodzi nowa moda na odrobinę prowizorki i wyeksponowane zniszczone ściany!

Moda na odrapane ściany

Generalnie chodzi o to, by dobrze się czuć w mieszkaniu, i zaznaczyć w nim swój charakter. Dlatego najcenniejsze są oryginalne pomysły. Nam podoba się pozostawienie nieodnowionej ściany. Co Wy na to?

Zostaw nieodnowioną ścianę

Wprowadzając się do mieszkania z rynku wtórnego, warto się przyjrzeć starym ścianom (podłogom i meblom również). Takiego autentyzmu nie znajdziesz na rynku pierwotnym. Jeśli chcesz zachować unikatowy charakter starej kamienicy, nie zlecaj ekipie remontowej idealnego wygładzania ścian. Nierówności mają swój urok, podobnie jak cegła odkryta pod odpadającą warstwą tynku. Możesz wyeksponować nawet większą powierzchnię oryginalnego muru. Jeśli boisz się, że ściana będzie pylić, utrwal ją warstwą werniksu w spreju albo matowym lakierem do drewna.

Ocena: 0
Tekst: Karolina Klepacka Zdjęcia: Materiały prasowe House Doctor

POLECANE ARTYKUŁY