Dekoracja ściany - stemple z selera. Zrób to sam. Instrukcja krok po kroku

Rozkrojony seler naciowy przypomina kształtem kwiat. Można użyć go jako pieczątki i wykorzystać do dekoracji ściany. "M jak mieszkanie" w ramach rubryki "Zrób to sam" podpowiada, jak krok po kroku stworzyć oryginalnią i tanią aranżację ściany.

stemple
farba na stemple
stemple
stemple
stemple

Potrzebne będą:

  • 3 selery naciowe
  • deska i ostry nóż
  • 3 małe kuwety malarskie
  • 3 kawałki gąbki
  • 3 próbki farb

 

Sposób wykonania:

1. Kroimy seler. Przecinamy go starannie nożem ok. 4 cm od nasady korzenia. Z „piętki” będzie pieczątka. Łodygi przydadzą się do zrobienia sałatki, ale trzy zachowujemy do uzupełniania wzoru.

2. Przygotowujemy farbę. Dno kuwety malarskiej wykładamy gąbką. Na gąbkę wylewamy niedużą ilość farby. Farba powinna w większości wsiąknąć w gąbkę.

3. Nabieramy farbę na pieczątkę. Seler moczymy w farbie. Należy uważać, żeby nie nabrać zbyt dużo farby, bo będzie spływać. Dla nabrania pewności warto zrobić kilka próbnych odcisków na kartonie.

4. Szykujemy więcej barw. Do zrobienia trójkolorowego wzoru potrzebne są trzy kuwety, każda z inną farbą i własną pieczątką z selera. Dzięki temu unikniemy niepożądanego mieszania kolorów, a każdej barwie będzie odpowiadał nieco inny kształt rozety.

5. Odbijamy pieczątkę. Seler moczymy w farbie i przykładamy do ściany. Delikatnie dociskamy, pilnując, by każdy fragment rozetki pozostawił ślad na ścianie.

6. Uzupełniamy wzór. Jeśli chcemy powiększyć rozetę albo gdy wzór zbyt słabo się odbił, wystarczy wziąć łodygę selera i dorobić „płatki” lub poprawić nieudany fragment.

Ocena: 0
Tekst: Karolina Klepacka Projekt i stylizacja: Karolina Klepacka Zdjęcia: Kalbar Źródło: M jak mieszkanie

POLECANE ARTYKUŁY