Pomysł na dekorację ściany we wnętrzu

 

   Wybierz ścianę, na której mogłyby się znaleźć dekoracje. Może to być ściana, na którą często patrzysz, np. przy stole jadalnianym, przy sofie, obok okna. Albo też ściana, która cię irytuje - wymaga odświeżenia, ma nierówności (nowe dekoracje ukryją jej defekty). Wskazówka: ścienna aranżacja może również odwrócić uwagę od mniej atrakcyjnych części pomieszczenia.
   Zastanów się, co chcesz wyeksponować. Do dekoracji ścian świetnie nadają się ceramika, plakaty, zdjęcia, pamiątki z podróży. Ozdoby możesz umieścić w regale, na pojedynczych półkach albo powiesić na hakach, wstążkach, kolorowych linkach. Pamiętaj tylko, że porcelana oraz inne wartościowe przedmioty wymagają solidnego wsparcia - półek z podpórkami, stabilnych haków.

Jak stworzyć udaną kompozycję?
Kluczem do tworzenia kompozycji jest spójność. Tym spoiwem może być kształt, kolor, powtarzający się motyw, epoka. Przykładem jest styl naturalny, w którym łączymy motywy roślinne z wizerunkami zwierząt. Czasami nawet wielkość przedmiotu może jednoznacznie zdefiniować zbiór i pozwoli uniknąć chaosu. Uwaga! Najtrudniej połączyć ze sobą różne style. Jeśli marzy nam się eklektyzm, poradźmy się stylistów, dekoratorów.

Więcej pomysłów na dekorację ściany zdjęciami prezentujemy w magazynie M jak mieszkanie (nr 3/2014).