Boże Narodzenie. Jak udekorować dom na święta?

 dekoracje świąteczne

Fot. materiały prasowe Marks & Spencer

Boże Narodzenie zbliża się wielkimi krokami. Jeśli nie masz jeszcze pomysłu na świąteczne dekoracje, mamy dla Ciebie kilka inspiracji. Aranżacje tradycyjne - zanurzone w czerwieni i bieli. Pałacowe - lśniące złotem i srebrem. W stylu eko - inspirowane naturą. Więcej pomysłów znajdziesz w grudniowym numerze "M jak mieszkanie" (12/2012).

Świąteczne dekoracje: kolor czerwony

Święta Bożego Narodzenia bez koloru czerwonego? Niemożliwe! Tym bardziej że czerwony dobrze wygląda w towarzystwie zielonych gałązek, nie gardzi duetem z zimową bielą i jest ulubionym kolorem Świętego Mikołaja. Niech czerwień pojawi się w formie ozdób choinkowych, ceramiki na stole, świeczników, dekoracyjnych pudełek. Może też "rozsiąść się" na pledach i poduszkach, najlepiej w norweskie wzory.

W tym sezonie ozdoby świąteczne wykazują się poczuciem humoru. Przybierają zabawne kształty - cukierków z włóczki, zwierzątek ze sklejki czy kubeczków w sweterkach. Na zdjęciu poniżej pojemniki w dzianinowych ocieplaczach (Sia Home Fashion, 134 zł).

 dekoracje świąteczne

Fot. materiały prasowe Sia Home Fashion

Na zdjęciu poniżej pojemniki na słodycze, z nadrukami Świętych Mikołajów (Sagaform, czerwonamaszyna.pl, 79,90 zł).

 dekoracje świąteczne

Fot. materiały prasowe Sagaform

Świąteczne dekoracje: złoto i srebro

Złoto i srebro - kiedyś w duecie nie do pomyślenia - dzisiaj jedno z ulubionych zestawień stylistów wnętrz. Dzięki nim we wnętrzach od razu panuje świąteczna atmosfera. Ważne jednak, by przedmioty łączył odcień metalicznego błysku. Ładnie obok siebie wygląda postarzane srebro ze złotem, najtrudniej dobrze dobrać dekoracje z mocnym połyskiem. Jeśli więc obawiamy się efektu, zrezygnujmy z tego połączenia i postawmy na jeden kolor. Srebro sprawdzi się w nowocześnie urządzonych pomieszczeniach. Złoto tradycyjnie odnajdzie się w stylowych.

Na zdjęciu poniżej choinka przystrojona bombkami w kolorze srebra i złota (Sia Home Fashion).

 dekoracje świąteczne

Fot. materiały prasowe Sia Home Fashion

Świąteczne dekoracje: w stylu eko

Dekoracje w stylu eko nawiązują do stylu skandynawskiego, symbolizują powrót na łono natury, pozwalają przeżyć bardziej ciepłe, swojskie święta. Wszystko co nas otacza, może stać się elementem dekoracji - orzechy, szyszki, jemioła, znalezione w lesie patyki. Połączone z papierem, wstążeczkami czy pomalowane, mogą stworzyć oryginalny stroik.

Na zdjęciu poniżej ozdoby świąteczne przymocowane do "choinki" z patyczków (Villeroy & Boch).

 dekoracje świąteczne

Fot. Materiały prasowe VILLEROY_BOCH

Ocena: 0
Tekst: Dominika Olszyna Zdjęcia: materiały prasowe Marks & Spencer Źródło: M jak mieszkanie

POLECANE ARTYKUŁY