Sercem wystawy w przestrzeni butiku Red Onion są trzy papierowe cylindry wypełnione kolażowymi kompozycjami Tymoteusza Piotrowskiego. Motywem przewodnim ilustracji jest tapeta – papierowy obiekt, który organizuje przestrzeń, a jednocześnie nierzadko sam ma ilustratorski charakter. Artysta zmiksował współczesne i historyczne zdjęcia tapet we wnętrzach mieszkań: salonach, jadalniach, sypialniach oraz zdjęcia ikon designu, tworząc opowieść o tym, jak wygląda wymarzone polskie wnętrze.

Zdjęcia wykorzystane w ilustracjach Tymoteusza Piotrowskiego swoją karierę rozpoczęły na papierze – nośniku historii i opowieści. Były opublikowane w popularnym magazynie wnętrzarskim „M jak mieszkanie”, który od 14 lat prezentuje najciekawsze polskie projekty wnętrz i inspiruje do urządzania nowoczesnych wnętrz. W kolażach znalazły się również fragmenty historycznych fotografii drukowanych w pierwszym miesięczniku, który promował w Polsce design – kultowym „Ty i ja”.

Wystawie towarzyszy część warsztatowa - w której każdy może zmierzyć się z techniką kolażu – oraz próba zdefiniowania najpopularniejszych w Polsce obiektów designerskich.

„Na tapecie” to druga z kolei odsłona cyklu działań Red Onion poświęconych artystycznemu badaniu materiałów, których używa się w projektowaniu.

Zapraszają:

Tymoteusz Piotrowski
Red Onion
M jak Mieszkanie

ul. Burakowska 5/7
17 maja - 24 maja
wernisaż 17 maja godz. 19
kuratorki: Agnieszka Gruszczyńska-Hyc, Dominika Olszyna / "M jak mieszkanie"

-----

Red Onion - założony w 1999 rok, jeden z pierwszych sklepów z dobrym zagranicznym wzornictwem. Butik działa stacjonarnie na ulicy Burakowskiej w Warszawie oraz online, a w swojej ofercie ma ponad 4000 przedmiotów. To jeden z najciekawszych punktów na zakupowej mapie stolicy, gdzie warto rozpocząć urządzanie swojego wymarzonego domu.
http://www.redonion.pl/

Tymoteusz Piotrowski - ilustrator, grafik. Absolwent Wydziału Grafiki warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Miłośnik techniki kolażowej. Łączy, skleja, dorysowuje – na papierze, ekranie, a także w formach muralowych, na ścianach. Pracownik magazynu kulinarnego „Kukbuk”. Swoje prace publikował m.in. w „Przekroju”, „Znaku”, „Twoim Stylu”, „Charakterach”.

Agnieszka Gruszczyńska-Hyc – redaktor naczelna "M jak mieszkanie". Historyk sztuki z wykształcenia. Stylistka, autorka i redaktorka publikująca m.in. na łamach Architektury-murator, Domu&Wnętrza, Dobrego Wnętrza, Futu.

Dominika Olszyna – kulturoznawca, dziennikarka, zastępczyni redaktor naczelnej "M jak mieszkanie". Autorka tekstów na temat designu, mody oraz trendów publikowanych na łamach Wysokich Obcasów, Newsweeka, Zwierciadła, K maga, Exklusiva.