W Bitwie o dom nadszedł czas na aranżację kolejnego wnętrza. Tym razem rodziny mogły zdecydować, czy wolą urządzić pokój dziecięcy, czy funkcjonalny gabinet.

Bitwa o dom: mieszkanie Dariusza Fabijańczuka i Marleny Rogowiec

Pokój chłopca jest jasny i przestronny. Turkusowe narzuty i dekoracyjne literki nad biurkiem ładnie współgrają z żółtym kolorem ścian. Pomysłowo zabudowane piętrowe łóżko jest zarówno dobrym miejscem na sen jak i zabawę.

Bitwa o dom: mieszkanie Katarzyny i Bartosza Rybińskich

Pokój dla chłopca utrzymany jest w jasnych kolorach z dekoracjami w kolorze niebieskim. Wnętrze pokoju zostało zaprojektowane w taki sposób, aby jak najbardziej ułatwić dziecku poruszanie się po pokoju i korzystanie z mebli. Przemyślane elementy dekoracyjne dodatkowo korzystnie wpływają na rozwój i stymulację małego człowieka.

Bitwa o dom: Mieszkanie Anny Knotek i Artura Kośca

Pokój chłopca utrzymany jest w kolorze niebieskim. Ciekawe rozwiązania funkcjonalne sprawiły, że młody człowiek nie będzie się nudził w swoim pokoju. Zjeżdżalnia i łóżko, do którego trzeba się wspiąć po drabinie stanowią dodatkową atrakcję.

W pokoju dziewczynki dominują róże i fiolety. Lekkie tkaniny mogą przywodzić na myśl wnętrze dla małej księżniczki. Za dużo jednak w pokoju wzorów i faktur, które niekoniecznie ze sobą współgrają.

Bitwa o dom: Mieszkanie Rity Rakowskiej

Gabinet jest jasny i kobiecy. Piramida żywieniowa, która nawiązuje do kierunku studiów uczestniczki programu Bitwa o Dom, narysowana jest na ścianie pokrytej farbą tablicową. Charakterystyczne dekoracje z wykorzystaniem żarówek nadają wnętrzu nieco naukowego charakteru. Ciekawe jest połączenie kolorów ścian – pastelowej żółci i szarego beżu.

Bitwa o dom: mieszkanie Piotra Gogolewskiego

W pokój dla nastolatki wykorzystano jasne, niskie meble, które dobrze wyglądają w długich wnętrzach. Ciekawa jest dekoracja na ścianie, wykonana przy użyciu farb strukturalnych. Podwieszany sufit optycznie skrócił wysoki pokój, a łagodny fiolet na jednej ze ścian przełamał spokojne kolory wnętrza i nadał mu kobiecego charakteru.

Bitwa o dom: mieszkanie Katarzyny Szczepan-Kraus

Pokój dla dzieci utrzymany jest w kolorze jasnego zielonego groszku. Ręcznie wykonane meble są oryginalne i ciekawe. Uwagę przykuwa łóżko, którego konstrukcja umożliwia stworzenie miejsca do spania dla trzech osób. Kwiatowe dekoracje ścian tworzą wiosenny klimat wnętrza.

Bitwa o dom: mieszkanie Karoliny, Małgorzaty i Szymona Lesiaków

Aranżacja w pokoju młodzieżowym utrzymana jest w brązach. Dzięki ciekawym elementom dekoracyjnym pokój zyskał oryginalny charakter. Poduszki – moduły – zostały zszyte i przytwierdzone do ściany, tworząc wysoki zagłówek. Ciekawym pomysłem jest wykorzystanie paneli podłogowych na ścianie.

Bitwa o dom: mieszkanie Anny i Piotra Filipczuków

Pokój dziecięcy utrzymany jest w odcieniach fioletu. Dekoracja wnętrza jest romantyczna i bardzo dziewczęca. Wdzięczne poduszki na łóżkach w kształcie motyli, kolorowe kwiaty na parapecie. Jednak niezbyt dobrym pomysłem było ustawienie łóżek dziecięcych tuż obok kaloryfera, a biurek w ciemnym kącie pokoju.

Galeria: produkty i meble wykorzystane w programie BITWA o dom >>>

W najnowszym numerze miesięcznika M jak Mieszkanie przeczytasz więcje o programie Bitwa o dom!