Żółty kolor zdobi mieszkanie

Białe ściany, biała podłoga, a w centrum żółta, owalna forma, która okazuje się... schowkiem. Mieszkanie z żółtym kolorem jest radosne i słoneczne. Żółty kolor zdobi wnętrza i dodaje im charakteru.

Żółty kolor zdobi mieszkanie
Żółty kolor zdobi mieszkanie
Żółty kolor zdobi mieszkanie

Klaudia i Tomek są lekarzami. wspólny dom stworzyli w Nysie, gdzie przyjechali ze względu na pracę. Dodatkowy argument przemawiający za tym miastem stanowiła bliskość gór ze stokami idealnymi do zjeżdżania na nartach. Kupili 83-metrowe mieszkanie w kamienicy z lat 30. XX wieku.

 

Wystrój mieszkania

Lubią styl skandynawski, proste formy i drewno. Bardzo chcieli, żeby mieszkanie było jasne, jak najjaśniejsze, chociaż nie wpada do niego zbyt wiele dziennego światła. Dlatego pomalowali na biało większość ścian oraz podłogę ze starych desek. Chcieli mieć dużą, otwartą przestrzeń, w której można gotować, jeść, przyjmować gości i odpoczywać. Zostało to osiągnięte przez połączenie w jedno pomieszczenie kuchni, salonu i fragmentu korytarza.

Żółty kolor we wnętrzu

Białe ściany, biała podłoga, a w centrum żółta, owalna forma, która okazuje się... schowkiem. Mieszkanie z żółty kolorem jest radosne i słoneczne. Żółte akcenty dobrze wyglądają na tle bieli. Żółty kolor powtarza się konsekwentnie w mieszkaniu: na ścianie w kuchni pomiędzy szafkami a blatem, w dodatkach…

Pokój dzienny: wystrój

W pokoju dziennym panuje biel przełamana akcentami ciemnego drewna oraz dominują geometryczne formy. Dekoracji jest niewiele, za to intrygującą ozdobę tworzy szafka z kompozycją białych, lakierowanych frontów i ciemnych wnęk wyłożonych orzechowym fornirem. Wyposażenie: meble wykonane na zamówienie, proj. Razoo-Architekci, stolik-ława pochodzi z IKEA. Zniszczona drewniana podłoga została pokryta białym lakierem. Ten zabieg odmienił ją kompletnie. Zachowała staroświecki urok lekko nierównych desek, a jednocześnie rozświetliła mieszkanie, dodała mu lekkości i przestronności.

Ocena: 0
Tekst: Joanna Dobkowska Zdjęcia: Sylwester Rejmer

POLECANE ARTYKUŁY