Urządzamy mieszkanie dla rodziny

 salon w stonowanych kolorach

Fot. Konrad Kalbarczyk

Zanim na świecie pojawiła się mała Ania, jej rodzice Małgosia i Sebastian długo zastanawiali się, jak urządzić mieszkanie. Wiedzieli, że postawią na stonowane, biało-czarne aranżacje wnętrz, a wśród nich - dla kontrastu - optymistyczny i tętniący kolorami pokój dziecka. Zobacz efekty ich pracy.

Nowoczesne aranżacje: wybieramy styl do wnętrza

Małgosia i Sebastian marzyli o nowoczesnej aranżacji mieszkania. W sprecyzowaniu stylu wnętrz pomogły im architektki ze studia Noomo. Dzięki tej współpracy powstały wygodne i nowoczesne wnętrza w mieszkaniu w bloku.

Nowoczesne aranżacje: wybieramy styl wnętrza

Wykańczanie wnętrz trwało 4 miesiące. Chociaż nowe mieszkanie Małgosi i Sebastiana na warszawskim Gocławiu na pierwszy rzut oka wydawało się odpowiednie, po konsultacji postanowili wprowadzić kilka poprawek. Przede wszystkim kuchnia była za wąska i zamknięta. Otwarcie jej na salon było pierwszym zadaniem dla projektantek. Właściciele chcieli mieć jak najwięcej miejsca, więc wszelkie sposoby powiększania przestrzeni były pożądane. Oprócz burzenia zbędnych przegród i przesuwania ścian zastosowano sporo optycznych sztuczek, np. w łazience i salonie ściany „zniknęły” za sprawą luster. Właściciele i projektantki byli zgodni co do stylu urządzonego wnętrza: miało być nowoczesne, oryginalne, ale przytulne i eleganckie. Motywem przewodnim stały się kontrasty: połączenie bieli i czerni przełamane mocnym akcentem kolorystycznym lub charakterystycznym elementem, takim jak np. fototapeta w kuchni. Wprowadzenie drewna na ścianach i podłodze było pomysłem właścicieli, którzy chcieli błyszczące powierzchnie lakierowanego MDF-u złagodzić ciepłem rysunku usłojenia.Jak sprawdza się nowe mieszkanie? – W wakacje wyjeżdżaliśmy w nasze ulubione miejsca w Tatrach i na Mazurach, ale nie mogliśmy się doczekać powrotu, więc wygląda na to, że mieszkanie jest idealne – mówi Małgosia.

 kącik telewizyjny

Fot. Konrad Kalbarczyk

Zabudowa w pokoju dziennym została zaprojektowana przez studio Noomo. Składa się zaledwie z kilku półek i rzędu niskich szafek, a dzieje się tu bardzo dużo. To dzięki lustrom – jedną taflę umieszczono we wnęce za telewizorem, a dwie, sięgające od podłogi po sufit, pokrywają niemal połowę ściany obok „meblościanki”.

 szkło nad blatem w kuchni

Fot. Konrad Kalbarczyk

Miejsce przeznaczone zwykle na górne szafki zajmuje fototapeta. Przykryta hartowanym szkłem chroni ją przed uszkodzeniem i zabrudzeniami. Jej wiosenna tematyka wprowadza do eleganckiej, ale i poważnej kuchni lekkość i radość.

 pokój dziecka zdjęcie

Fot. Konrad Kalbarczyk

Małgosia sama urządzała pokój dla swojej córeczki, prawie całe wyposażenie zamawiając przez internet. Zdecydowała się na białe meble o prostych, geometrycznych kształtach. Dodała do nich wyrazistą tapetę w zielono-błękitne pasy. Pokoik ożywiają też kolorowe zasłony, pościel, dywanik.

 sypialnia

Fot. Konrad Kalbarczyk

Biel skontrastowano tu z ciemnym brązem. Wnęka, w którą wsunięto pikowany zagłówek łóżka, została wyłożona tapetą o wypukłym wzorze. Ukryte u góry oświetlenie LED daje rozproszone, przytulne światło.

Ocena: 0
Tekst: Karolina Klepacka Zdjęcia: Konrad Kalbarczyk Źródło: M jak mieszkanie

POLECANE ARTYKUŁY