PROJEKTY, ARANŻACJE PODDASZA: Mieszkanie na poddaszu ZDJĘCIA WNĘTRZ

 Mieszkanie na poddaszu

Pokój na poddaszu urządzono wygodnie, lekko i przytulnie.

Fot. Marcin Czechowicz

Hanna i Andrzej kupili mieszkanie na poddaszu. Wnętrza mieszkań pod skosami są trudne do urządzenia. Właścicielom udało się stworzyć komfortowe wnętrza, przytulne i wygodne. Miejsca pod skosami maksymalnie wykorzystali na szafy i schowki. Dzięki temu wnętrza mają uporządkowaną przestrzeń, a mieszkanie na poddaszu nie jest zagracone ciężkimi szafami.

Hanna i Andrzej wprowadzili się tutaj 6 lat temu. Urządzając mieszkanie na poddaszu zależało im, by wchodzić do dużej przestrzeni widocznej już od progu. Nie chieli, by ich lokum było ciemne, tak jak często są wnętrza mieszkań na poddaszu. Dlatego przedpokój, jadalnia, kuchnia, salon oraz pracownia zostały połączone. A przy ładnej pogodzie życie towarzyskie przenosi się na taras. Otoczony wysokim murem, tworzy zaciszną oazę w środku miasta. Pokój na poddaszu ma wnęki biblioteczne, które powstały po zabudowaniu plątaniny rur kanalizacyjnych. Wnętrze skróciło się o kilkanaście centymetrów, ale przy sporej powierzchni nie miało to większego znaczenia. Jak urządzić pokój by był przestronny? Salon na poddaszu urządzono oszczędnie, organizując w nim wygodne kąciki: wypoczynkowy, telewizyjny i do pracy. Na obszernej kanapie może swobodnie relaksować się trzyosobowa rodzina. Urządzając mieszkanie na poddaszu, maksymalnie wykorzystali miejsca pod skosami na szafy i schowki. Dzięki temu wnętrza są uporządkowane i niezagracone. W wystroju wnętrz postawili na lekkie sprzęty i meble o neutralnej kolorystyce, tak żeby na ich tle dobrze wyglądały kolorowe dodatki.

Jak urządzić pokój na poddaszu

Wygoda poddasza w dużym stopniu zależy od wysokości murku, na którym opiera się dach, czyli ścianki kolankowej. Powinna mieć minimum 80 cm wysokości. Im jest wyższa, tym łatwiej zagospodarować miejsce pod skosami. W mieszkaniu na poddaszu duże wnęki radzimy przeznaczyć na garderoby lub pojemne szafy. Ale uwaga - nie zawsze da się zamontować przesuwane skrzydła. Doskonale sprawdzają się takie drzwi, jakie zainstalowano w garderobie Hani i Andrzeja - dokładnie dopasowane do kształtu wnęki i bezuchwytowe, zamykane na „klik”.

 Mieszkanie na poddaszu

Fot. Marcin Czechowicz

Jeśli ścianka kolankowa jest niska, a więc i sufit znajduje się nisko, wnękę można zabudować głębokimi półkami na rzeczy, ręczniki, pościel itp. Do przechowywania pod skosami świetnie nadają się także niskie, solidne szafki na kółkach, na których można położyć poduchy do siedzenia. W pokoju na poddaszu można stawiać również standardowe meble. Gdy ścianka kolankowa ma ok. 110 cm, zmieści się przy niej łóżko. Przy murku o wysokości 120 cm możesz postawić biurko, a gdy ma 150 cm - stół oraz krzesła, sofę lub niski regał.

 

Ładnie urządzone mieszkanie Hanny i Andrzeja prezentujemy w grudniowym wydaniu magazynu M jak mieszkanie. O zabytkowej kamienicy przy ul. Grójeckiej i klimatycznym poddaszu właścicielka pisze w internecie pod adresem ww.Grojecka40.pl

 

 Mieszkanie na poddaszu

Garderoba do sypialni na   poddaszu to dzieło architektki wnętrz Krystyny Brzezińskiej.

Fot. Marcin Czechowicz

Ocena: 0
Tekst: Ewa Jagalska Zdjęcia: Marcin Czechowicz

POLECANE ARTYKUŁY