Żeby zwiększyć  przestrzeń aneks kuchenny, w zamkniętej niegdyś kuchni, przeniesiono do salonu, a w jej miejscu powstała przytulna sypialnia. Część holu została wygospodarowana na garderobę, przez którą przechodzi się do łazienki.

Małe wnętrza: optyczne powiększanie przestrzeni

W kuchni nad blatem zrezygnowano z ciężkich półek na rzecz wielkiego lustra, co sprawiło że salon wydaje się większy. Ten sam zabieg optyczny zastosowano w holu, gdzie powieszono drugie lustro z tej samej serii, dzięki czemu w jego odbiciu widać dalszą część mieszkania.

Małe wnętrza: dobór koloru ścian i podłogi

W całym mieszkaniu, z wyjątkiem łazienki, właścicielka pozostawiła stare podłogi. Poddała je tylko renowacji i pomalowała na biało. W kuchni odkryła oryginalne cegły, które również pomalowała na biało. Tuż obok powstała kontrastująca czarna ściana-tablica, na której właścicielka zapisuje różne informacje. Natomiast przy oknie w salonie zamontowano drewniane pobielane panele ścienne.

Jak stworzyć przytulne wnętrze?

W salonie wstawiono elektryczny kominek, na podłodze znalazły miejsce owcze i bydlęce skóry, a na kanapie ułożono poduszki w słonecznych kolorach. W mieszkaniu przeważają barwy szarości i biel, dlatego futrzane i żółte dodatki trochę ociepliły wnętrze.

Sypialnia z miejscem do czytania

Sypialnia stworzona z zamkniętej niegdyś kuchni, okazała się zaskakująco „pojemna”. Oprócz szerokiego łóżka zmieściła się tu komoda, zaprojektowane przez właścicielkę siedzisko do czytania ze schowkami, a także nieduża półka.

Łazienka w stylu glamour

Dzięki białej stylizowanej retro wannie na srebrnych lwich nóżkach, dekoracyjnym czarnym kafelkom wokół lustra i srebrnym haczykom, na których powieszono czarno-białe fotografie właścicielki stworzono łazienkę w stylu glamour.

Oryginalny artykuł pochodzi z M jak Mieszkanie nr 6/2014