Na początku remontu mieszkania nie obyło się bez wyburzeń. Pod młot poszła ściana między kuchnią a pokojem. Oryginalnie kuchnia była bardzo mała. Obecna jest całkowicie otwarta na pokój, ma oddech, przestrzeń. Kuchnia przypomina czarno-białą fotografię, podkolorowaną delikatnie ciepłą miodowożółtą barwą. W aranżacji wnętrz wzorów i kolorów jest niewiele: rozrzucone gdzieniegdzie grochy i trochę kwiatów. Dzięki akcentom drewna dębowego w całym mieszkaniu (robione na zamówienie meble, pozostawiony w całym mieszkaniu oryginalny dębowy parkiet) utrzymane w chłodnych barwach wnętrza są wizualnie ciepłe i przytulne.

Wzory i kolory w mieszkaniu

Kuchenny duet groszki-kwiatki jest dość awangardowy. Płytki w czarne kropy spodobały się właścicielce, bo lubi rzeczy z przymrużeniem oka, na luzie. Świetnie się komponują z czarno-szarą kwiatową tapetą, która jest powyżej, naklejona na ściankę gipsowo-kartonową maskującą rury gazowe i przewody od oświetlenia blatu. Groszki rozbiegły się po kuchni i pokoju. Zabawny motyw groszków zastosowano w różnych wariacjach. Krzesła mają na oparciach nieregularne dziurki, kropkowana jest też obudowa grzejnika.

Prawie wszystkie meble w mieszkaniu, podobnie jak ściany, są białe. Biel jest bardzo uniwersalna i ponadczasowa. To dobra baza, tło, do którego dodatki można co jakiś czas zmieniać, tworząc praktycznie bez końca coś innego. Biel to także sposób na wizualne rozepchnięcie wnętrz, czyli recepta na mały metraż!