Inspiracje w tworzeniu męskich pomieszczeń

Sławek zamieszkał w małym domku pod Warszawą. Wnętrze, chociaż bardzo męskie, zostało zaprojektowane przez Katarzynę - znajomą architektkę. Dołożyła starań, aby pomieszczenia odzwierciedlały upodobania właściciela do motoryzacji i spektakli tanecznych.

Motyw przewodni mieszkania

Z myślą o pasjach w przedpokoju umieszczono wielkoformatową fototapetę z Fiatem 500. Czerwony kolor samochodu to motyw przewodni całego domu. W kuchni, gdzie dominuje szara podłoga imitująca płyty chodnikowe, ciemna barwa przełamana została czerwienią ażurowych krzeseł. Jedną ze ścian nad dębową kuchnią pomalowano specjalną farbą do tablic, a lampy nad stołem, okap, miski i krzesła zostały idealnie skomponowane kolorystycznie.

Jak stworzyć salon dla mężczyzny

Ulubione barwy właściciela zaaranżowano również w salonie. Kanapa ma regulowane zagłówki, by można było się na niej swobodnie ułożyć, posłuchać muzyki czy obejrzeć film.

Pasje właściciela domu widać również na ścianach, gdzie wiszą m.in. plakaty z filmu o Pinie Bausch i przedstawień jej teatru. Na potrzeby zbioru książek i płyt zaprojektowano specjalnie dopasowany regał. Fotel to model inspirowany słynnym fotelem Barcelona, stworzony w 1929 roku przez Miesa van der Rohe na Wystawę Światową w Barcelonie.

Mały przedpokój z dużą szafą wnękową

Nieduże wnętrza szczególnie potrzebują przemyślanego sposobu przechowywania. W przedpokoju umieszczono szafę, w której dzięki wielu półkom i szufladom każda rzecz ma swoje miejsce i łatwo jest zachować ład.

Łazienka w czerwieni i szarości

Jedną trzecią powierzchni malutkiej łazienki zajmuje przeszklony przestronny prysznic. Oprócz niego zmieściła się tu tylko umywalka na niedużej szafce oraz WC. Małą przestrzeń optycznie powiększa lustro. A jedną ze ścian zdobi fragment wnętrza samochodu, który nawiązuje do głównego motywu całego domu.

Oryginalny artykuł pochodzi z miesięcznika M jak Mieszkanie 2/2014