Mieszkanie na strychu: ciekawy projekt wnętrz

Jak dobrze urządzić mieszkanie na strychu? Nie dzielić pomieszczeń, zostawić otwartą przestrzeń. Mieszać style, np. awangardowy wystrój oraz białe ściany, które są idealnym tłem dla starej, drewnianej konstrukcji dachowej i muru z nieotynkowanych cegieł.

Mieszkanie na poddaszu
Mieszkanie na poddaszu
Mieszkanie na poddaszu
Mieszkanie na poddaszu
Mieszkanie na poddaszu

Mieszkanie Filipa znajduje się na strychu XIX-wiecznej kamienicy w Poznaniu. Ma oryginalny układ - w kształcie litery V. Spowodowane jest to tym, iż budynek zajmuje róg dwóch ulic. Poddasze to nigdy wcześniej nie służyło jako lokal mieszkalny. Była tu pralnia, suszarnia i oczywiście skład wszelkiego rodzaju rupieci. Adaptacja poddasza stanowiła poważne przedsięwzięcie i właściciel powierzył ją specjalistom - architektom z pracowni Wierszyłłowski i Projektanci: Mikołajowi Wierszyłłowskiemu, Dorocie Jaśkiewicz i Piotrowi Banaszkowi.

Mieszkanie na strychu: pokój dzienny

Część salonowa z pomarańczowym stołem i jasnozielonym dywanem stanowi wesoły, kolorowy punkt, wybijający się na tle czarno-białego wystroju całości. Oczkiem w głowie jest stół z piłkarzykami. Rozgrywane są na nim z przyjaciółmi zacięte mecze i nie do wiary, jak taki sprzęt potrafi ubarwić każdą imprezę.

Znakomicie wygląda podkreślenie konstrukcji dachowej i zestawienie drewnianych belek oraz muru z cegieł z minimalistycznym wystrojem. Kontrast, który tworzą stare, noszące ślady wieloletniego użytkowania elementy w parze ze lśniącym nowością umeblowaniem nadają temu wnętrzu ciekawy charakter.

Mieszkanie na strychu - geometryczna łazienka

Tu rządzi biel i geometria. Zbudowana z ustawionych pod kątem prostym ekranów z płyty gipsowo-kartonowej przestrzeń sprawia wrażenie odrealnionej, idealnej do medytacji. Wejście do sypialni stoi otworem, ale można je też zamknąć przesuwanymi drzwiami z bezbarwnego szkła.

Sypialnia w mieszkaniu na strychu

Sypialnia urządzona jest oszczędnie. Jej główna dekoracja to stare belki pięknie rysujące się na tle białych ścian. Wyposażenie: łóżko z zagłówkiem z IKEA, szafa wykonana na zamówienie według projektu architektów z pracowni Wierszyłłowski i Projektanci, na podłodze filcowa wykładzina, kinkiet - Aquaform, lampki - IKEA.

Ocena: 0
Tekst: Joanna Dobkowska Zdjęcia: Norbert Banaszyk/DADA

POLECANE ARTYKUŁY