Okna pokoju dziennego wychodzą na południe. Jest tu jasno (co podkreśla sufit i podłoga w kolorze bielonego drewna) – gospodarze nie bali się więc wprowadzić ciemnych barw. Matowa, głęboka czerwień ściany podkreśla kontrastujące z nią „spękania” obrazu i fakturę starej drewnianej belki. Mebelek przed sofą jest pomniejszoną kopią stołu w kąciku jadalnianym. Gospodarze zrobili go samodzielnie (płyta meblowa i kółka z Castoramy, blat zamówiony u szklarza). Mobilny stolik ma tę zaletę, że można go szybko przesunąć, gdy dzieci zaczynają baraszkować zbyt blisko.

Pomysłowe miejsce na telewizor

Ścianka oddzielająca pokój dzienny od sypialni skrywa sprzęt audio-wideo: w płytach gipsowo-kartonowych bez trudu wycięto otwory na szafki i kolumny. Ruchoma część z telewizorem rozwiązała problem montażu odbiorników w dwóch pomieszczeniach. Ścianka, nie dość, że mieści sprzęty i płyty (nie osadza się na nich kurz), to jeszcze ukryła plątaninę kabli. Wyposażenie: zabudowa kuchni i fornirowane zebrano elementy w ściance RTV – na zamówienie; farba (złamana biel) - Beckers; tapeta w gabinecie - Leroy Merlin.

Projekt kuchni

Zabudowa ściany jest od strony kuchni pojemnym regałem, „plecy” zaś kryją szafę i przewód kominowy. Wielofunkcyjny kubik porządkuje przestrzeń. Masywnej bryle mebla lekkości przydają białe fronty z lakierowanego MDF-u, który odbija światło. Rama z ciemnego forniru również optycznie go pomniejsza. Duet kolorów i materiałów powtarza druga część kuchennej zabudowy. Fornirowana wenge płyta zamocowana do ściany jest alternatywą dla kafelków.