Dom urządzony przez parę architektów. Klasyczne wnętrza

 Mieszkanie

Fot. Mariusz Bykowski

Bogactwo beżów i szarości oraz proste nowoczesne meble tworzą klimat domu, w którym mieszka czteroosobowa rodzina. Urządzanie wnętrz właściciele zaczęli od wyboru podłogi, bo to najważniejszy element wystroju mieszkania. Wybrali iroko: egzotyczne deski podłogowe o ciepłej barwie.

W apartamentowcu stojącym pomiędzy malowniczymi kamienicami Starego Mokotowa mieszka para architektów z dwójką dzieci. Pierwszym „meblem” w ich nowym domu była podłoga. Potem pojawiły się własnoręcznie odnowione krzesła. Urządzanie wnętrz zaczęli od solidnej podstawy. Podłoga to solidne podstawy wnętrza. Chodzi o bazę: ściany, podłogi i główne meble. Miały być pełne klasy, szlachetne i proste, wtedy służą przez lata i nie tracą na aktualności. Zaczęli od wyboru podłogi, bo to najważniejszy element. Trudno było znaleźć dobre jasne drewno. Dąb wydaje mi się za smutny, a bambus ma zbyt wyraźny rysunek i żółty odcień. W końcu wybrali iroko, egzotyczne deski o ciepłej barwie. Położyli je we wszystkich pomieszczeniach z wyjątkiem łazienek. Mebli jest niewiele, ale są nowoczesne i dobrej jakości. Półki na książki i szafy zostały zrobione na zamówienie u stolarza, by najlepiej wykorzystać przestrzeń i nadać im spójny wygląd. Wszystkie są fornirowane tym samym odcieniem dębu.

Kolory wnętrza

Ściany są szare albo białe. Delikatną gamę barw dopełniają czarno-białe fotografie oraz wzory na tkaninach: zasłonach, poduszkach, tapetach. Obecnie królują poziome pasy i roślinne motywy, ale właścicielka co jakiś czas je zmienia.

 Mieszkanie

Oprócz kształtu i kolory przy wyborze kanap ważny był materiał obiciowy. Musiał być odporny na dziecięce psoty i na kocie pazury. Sztruks okazał się idealny. Pozostałe meble w salonie są białe.

Fot. Mariusz Bykowski

Mieszkanie prezentujemy w czerwcowym numerze M jak mieszkania ("Gałąź rodzinna", str. 20-30)

Ocena: 0
Zdjęcia: Mariusz Bykowski

POLECANE ARTYKUŁY