Nowoczesne mieszkanie w stylu skandynawskim. Jak zestawiać kolory?

Przestronne mieszkanie z widokiem na trójmiejskie wzgórza morenowe zaaranżowano w nadmorskim  stylu skandynawski. Zestawiona kolorystyka to świetlista bieli, błękit, różne odcienie drewna, beże, szarości oraz kontrastujące fioletowe akcenty w stylu glamour. Na podłodze ułożono panele, które imitują wypłukane solą morską drewniane deski. Ich barwa doskonale komponuje się z błękitem i piaskową ścianą w salonie.

Funkcjonalny aneks kuchenny

Wiele uwagi poświęcono nowemu układowi funkcjonalnemu mieszkania. Zamkniętą kuchnię zastąpiono otwartą, niedużą, ale kompaktową, zabudowaną meblami z IKEA. W rogu pomiędzy kuchnią i salonem znajduje się stół z czterema białymi krzesłami, a słup konstrukcyjny dyskretnie oddzielił strefę kuchenną od dziennej.

Efektowna ściana w drewnie

W centralnej części salonu, naprzeciwko wejścia wbudowano tzw. feature wall, czyli dekoracyjną ścianę z  drewna dębowego. Jej oryginalna faktura zastąpiła grafiki i zdjęcia, które natomiast znalazły swoje miejsce w drugiej części pomieszczenia na  komodzie z ciemnego drewna.

Ciekawe akcenty w mieszkaniu

Purpurowy pikowany podnóżek i dwa skórzane fotele wniosły do wnętrza element miejskiego szyku. Łazienka jak i sypialnia w barwach szarości nadmorskich kamieni w połączeniu z bielą, drewnem  i fioletowymi akcentami nawiązują do kolorystyki w salonie.

Artykuł pochodzi z M jak Mieszkanie 4/2014