Wszystko jasne. Pokój dzienny w jasnych kolorach

Spotkania z przyjaciółmi, zabawy z dziećmi, oglądanie telewizji - pokój dzienny służy wypoczynkowi, a często tak dużo się w nim dzieje. Dajmy mu jasną oprawę - opartą na bieli, beżach, szarości - a we wnętrzu otwartym dla wszystkich każdy będzie się dobrze czuł.

Jasne kolory w salonie
Jasne kolory w salonie
Jasne kolory w salonie

Biel lub piaskowe beże nie bez powodu tak często wybieramy jako uniwersalną bazę salonu. Pierwszy z tych kolorów (i jego odcienie: od gołębich szarości po bliskie écru) pozwala optycznie powiększyć pokój dzienny i wprowadzić do niego świeżość. Beże przydają pomieszczeniu ciepła. Urządzone nimi wnętrze jest aranżacyjnie bezpieczne.

Jeden kolor

Jeżeli twoje obawy budzi praktyczna strona skąpanego w jasnych odcieniach wnętrza, wybierz meble łatwe do utrzymania w czystości. Takie o gładkiej powierzchni (np. laminowany lub lakierowany MDF) i prostej linii znajdziesz w popularnych sklepach, jak IKEA i Black Red White. Kupując meble pokryte tkaniną, zwróć uwagę, czy można ją zdjąć i uprać w pralce. Materiał może być też trudno brudzący (np. alcantra lub zabezpieczony warstwą teflonu).

Łagodne przejście

Lubisz świeże wnętrza, ale pomysł na monochromatyczność jest dla Ciebie za monotonny? Połącz więc ciepłe beże z bielą lub innym chłodnym odcieniem, np. błękitem. Stworzą naturalny, tchnący spokojem pokój dzienny.

Ocena: 0
Tekst: Agnieszka Pietrzak Zdjęcia: Materiały prasowe Beckers, Materiały prasowe firmy Kler, Materiały prasowe firmy Tikkurila, Materiały prasowe Śnieżka

POLECANE ARTYKUŁY