Aranżacja łazienki: jak połączyć styl klasyczny z nowoczesnym? Łazienka jest doskonałym miejscem na oswojenie nowoczesności i przekonanie się do niej, bo nie musi stanowić stylistycznej jedności z resztą mieszkania. Właścicielka tego wnętrza lubi nawiązania do dawnych epok, stylizowane formy i bibeloty, ale tym razem miała ochotę na odmianę. Chciała, żeby remontowana łazienka była wygodna, łatwa do utrzymania w czystości i wyglądała świeżo. Za namową projektantki Jolanty Kwilman odważyła się wybrać geometryczne formy, proste płytki i funkcjonalne rozwiązania. Nie musiała przy tym rezygnować z elegancji ani ciepłego charakteru wnętrza.

Powierzchnia 5 m² została rozplanowana z rozwagą. By oszczędzić miejsce, architektka ukryła pralkę w pojemnej wbudowanej szafie, a wannę połączyła z prysznicem, wyposażając ją w szklany parawan. Tam gdzie przydałaby się półka, zaprojektowała praktyczne wnęki.

Nisza nad wanną wygląda jak obraz: szara rama jest wypełniona ceramicznymi dekorami. Ten element nadaje dekoracyjności i charakteru całemu wnętrzu. Wrażenie przytulności wnosi odpowiedni dobór kolorów: płytki, nawet te szare, mają ciepły piaskowy odcień i przypominają naturalny kamień.