Inspiracją dla właścicielki do aranżacji stylowej łazienki była klasyczna łazienka z czarno-białą mozaiką, białymi płytkami i prostymi meblami, którą podpatrzyła w mieszkaniu znajomych w Paryżu. Początkowo wnętrze łazienki miało być białe, jedynie na jednej ścianie planowano tapetę. Projektantka zaproponowała jednak pokrycie wszystkich ścian w łazience tapetą z linii Contemporary Restyled marki Cole&Son. Efektem w aranżacji łazienki jest zaskakujący czarno-biały las, który nadaje łazience charakteru, ale jednoczesnie jej nie przytłacza. Ta tapeta pojawiają się także w przedpokoju, brzozy są elementem dekoracyjnym, który łączy oba pomieszczenia.

Czarno-biała łazienka: stylowe meble i ściany

Ściany łazienki wyłożono białymi kaflami typu metro. Podłogę łazienki ozdobiła kontrasowa mozaika. Projektantka zdecydowała się na proste, lekko stylizowane meble. Na białej szerokiej szafce wsparto obszerną umywalkę, która pełni także funkcję blatu. Można na niej ustawiać przybory kosmetyczne. Nad umywalką wisi niewielkie owalne lustro. Przejrzeć można się też w lustrzanych drzwiach jednej z szafek.

W stylowej łazience bardzo ważną funkcję pełni oświetlenie. Podstawowym i najbardziej funkcjonalnym oświetleniem są punkty świetlne na podwieszanym suficie. Dodatkowo dookoła sufitu umieszczono w aranżacji łazienki pasy ledowe, podkreślające urodę tapet i fakturę płytek. Przy lustrze zamontowano także kinkiety, które przydają się podczas codziennej toalety.