Planujesz remont sypialni? Chcesz zmienić kolory ścian w sypialni, podłogi, meble? A może chcesz zrobić sypialnię w innym pomieszczeniu. Przeczytaj nasz poradnik, zanim zabierzesz się za remont sypialni. Podpowiadamy o czym warto pamiętać podczas urządzania sypialni.

Remont sypialni: ile funkcji będzie pełniło wnętrze?

Jak urządzić sypialnię w małym mieszkaniu? W małych mieszkaniach urządzenie sypialni wymaga dobrego planu. Dużo wcześniej musimy wiedzieć, jakie wymiary będzie miało łóżko i co oprócz niego chcemy zmieścić w pokoju, który ma pełnic funkcję sypialni. Biurko, półki na książki, szafę? Weźmy pod uwagę, że w ten sposób łatwo zastawiamy sypialnię meblami, a to nie wpłynie pozytywnie na odpoczynek. 

Remont sypialni: rozplanowanie oświetlenia

Przyjrzyj się, ile światła i o jakiej porze wpada do sypialni? Ile światła potrzebujemy wieczorem? Klasycznym rozwiązaniem w sypialni jest zastosowanie górnego oświetlenia i oświetlenia punktowego. Rozmieszczenie tego drugiego jest szczególnie ważne w sypialni. Jeżeli chcemy mieć dobrze doświetlone łóżko lub toaletkę, musimy wiedzieć, gdzie dokładnie staną. To ważne, zanim zaczniesz remont sypialni wymierz dobrze pomieszczenie.

Remont sypialni: ściany i podłoga

Remont sypialni często wiąże się ze zmianą kolorów ścian. Jakie barwy wybrać do sypialni? Wybierajmy kolory w sypialni, wśród których czujemy się bezpiecznie. Zadbajmy, by farby przeznaczone do pokoju dziecka i sypialni miały formuły antyalergiczne. Na podłodze w sypialni połóżmy materiał, na którym przyjemnie postawić stopę tuż po przebudzeniu.