Aranżacja kuchni, która nie jest duża, powinna być przede wszystkim jasna - stąd wybór w prezentowanej kuchni frontów z MDF-u w kolorze morskiej trawy. Zabudowa kuchenna w kolorze trawy cytrynowej, grafitowe ściany i podłoga, a do tego ożywiająca kropla pomarańczu, która zdaniem właścicieli wydatnie podnosi poziom optymizmu to nowoczesny projekt kuchni.

Projekt kuchni: kuchnia otwarta na salon

Kuchnia jest otwarta na salon. Stąd wrażenie przestronności. Jasne rolety chronią przed spojrzeniami ciekawskich, ale nie ograniczają dostępu światła - to także optycznie powiększa przestrzeń kuchni. Zabudowa kuchenna i elementy z lakierowanego MDF-u zostały wykonane na zamówienie przez stolarza. Natomiast pomarańczowe elementy z lakierowanego na wysoki połysk MDF-u to nawiązanie do wystroju salonu. Tego samego koloru są kanapa, delikatny dekor zdobiący kominek oraz lampy nad stołem, które po zapaleniu wydają się płonąć.

Aranżacja kuchni: wygoda gotowania

Kuchnia została urządzona wygodnie i przestronie. Tak rozplanowano projekt kuchni, by osoba pracująca w kuchni miała wszystko pod ręką, wystarczy, że odwróci się na pięcie. Przygotowanie posiłków ułatwiają obrotowe szafki w narożnikach, wysuwane carga, piekarnik na „wózku”. Ponadto gospodarze mogą korzystać ze spiżarni (2 m2), która jednocześnie pełni funkcję schowka na odkurzacz i szczotki. W tej kuchni gotuje się niewiele, ale za to pysznie! Gospodyni zależało na otwartych półkach, na których pomieściłyby się słoje z różnymi gatunkami makaronów, a także na pojemnym, zintegrowanym z zabudową kuchenną stojakiem na wino.