Odnawiamy starą szafę

 Odnawiamy starą szafę

Fot. Krzysztof Zasuwik

Kreatywne, własnoręczne metamorfozy są na topie. Stara szafa aż się prosi, żeby coś z nią zrobić. Zobacz jak można odnowić szafy i nadać im nowy styl.

Za sprawą drobnych przeróbek zniszczony mebel z lat 50. zyska całkiem nową jakość. Renowacja szafy nie wymaga dużych umiejętności, a jej koszt jest naprawdę niewielki.

Szafa ze zdjęciem

Biała szafa oklejona powiększonym i rytmicznie powtarzającym się zdjęciem będzie ciekawym akcentem nowoczesnego wnętrza. Powierzchnię, po oczyszczeniu papierem ściernym, malujemy na biało, a następnie na każdych drzwiach naklejamy wcześniej przygotowane zdjęcia (zdjęcia w dużym formacie można wydrukować w studiu graficznym bądź drukarni). Na zakończenie całość lakierujemy bezbarwnym lakierem.

Zdjęcie do bloczka '2 zdjecia' - art 4648

Stara szafa.

Zdjęcie do bloczka '2 zdjecia' - art 4648

Szafa po odnowieniu.

Oklejamy szafę tapetą

Nieciekawą szafę można odnowić za pomocą tapety. Tapetowanie mebli jest zadaniem z pozoru prostym, ale wymaga uwagi i staranności. Dobrze, żeby wzory na drzwiach się zgadzały. Krawędzie lepiej okleić (więc trzeba zostawić kilka centymetrów marginesu), w przeciwnym razie tapeta zacznie się w newralgicznych miejscach odklejać. Nowa szafa może stać się codzienną inspiracją. Ta w kapelusze zachęca do dbania o szczegóły, fantazyjne dodatki oraz do kolorystycznego umiaru. Wygląda kobieco, w sam raz do sypialni.

Zdjęcie do bloczka '2 zdjecia' - art 4648

Zdjęcie do bloczka '2 zdjecia' - art 4648

Ocena: 0
Tekst: stylizacja i wykonanie: Małgorzata Szczepańska Zdjęcia: Krzysztof Zasuwik

POLECANE ARTYKUŁY