Urządzamy » Miesięcznik M jak mieszkanie » Niebieska łazienka. Aranżacja łazienki na poddaszu

Niebieska łazienka. Aranżacja łazienki na poddaszu

Niebieska łazienka sprawia wrażenie przestronnej i świeżej. Niebieska glazura nadała aranżacji łazienki morski styl. Jasny, optymistyczny kolor płytek łazienkowych zestawiono z bielą, co jeszcze bardziej podkreśla świeży i marynistyczny charakter łazienki na poddaszu.

Adam wraz z żoną przeprowadził się do domu położonego w podmiejskiej, leśnej okolicy. Warszawskie mieszkanie stało się za małe, gdy na świat przyszło ich dwóch synów. Jedna mała łazienka na parterze, to zdecydowanie za mało dla czterech osób. Druga łazienka musiała więc powstać na poddaszu - obok planowanego pokoju dla chłopców i sypialni. Powstała niebieska łazienka, która zachwyca kolorem i stylem.
Mjm: Czy sami wykonaliście projekt łazienki?
Adam: Katarzynę Sybilską, projektantkę naszej łazienki, znaleźliśmy przez Internet. Spodobały nam się jej prace - zwłaszcza to, że chętnie używa mozaiki, którą jesteśmy oczarowani. Potrzebowaliśmy pomocy nie tylko w aranżacji łazienki od podstaw, ale także w doborze dodatków łazienkowych.

Niebieska łazienka

Niebieska łazienka ma morski styl. Niebieskie płytki ceramiczne nadały łazience świeżości. Ich jasny, optymistyczny odcień zestawiono z bielą, co jeszcze bardziej podkreśla świeży i marynistyczny charakter łazienki. Wysokość łazienki na poddaszu ograniczają skosy dachu, więc by ją optycznie podwyższyć, płytki ułożono pionowo. Drewniane deski na ścianie oraz te wplecione w ceramiczną posadzkę ocieplają wizualnie wystrój łazienki. Nawiązują też do reszty pomieszczeń w domu, gdzie króluje drewno. „Bulaje” kontynuują morską stylistykę łazienki.

Płytki łazienkowe: glazura i mozaika

W aranżacji łazienki dla dominujących płaszczyzn glazury stworzono przeciwwagę - małe płytki mozaiki. Utrzymane w różnych odcieniach koloru niebieskiego delikatnie mienią się w świetle. Mozaika to także doskonały materiał do wykończenia niedużych lub zaokrąglonych powierzchni w łazience bądź tworzenia misternych wzorów. W niebieskiej łazience mozaika ozdobiła blat umywalkowy i stała się ramą przyklejonego do ściany lustra.

Materiały wykończeniowe zastosowane w prezentowanej łazience: płytki ceramiczne Oppalo azul, Inalco Ceramica, 32x59 cm, 213 zł/m² (ok. 6,5 m²), EURO-CERAMIKA; mozaika (ok. 4 m²) na zdjęciu niedostępna, podobna: Rainbow MS_05, 129 zł/opak. (4,27 m²), AQUASAN; deski Merbau Duo Premium, dwuwarstwowe, 9x60 cm, 161,04 zł/m² (ok. 3,5 m²), DLH

Zobacz również
WARTO PRZECZYTAĆ
Salon łatwy do zmiany
W najnowszym numerze (5/2014) „M jak mieszkanie” prezentujemy, jak urządzić salon, który w każdej chwili ...
Balkon na wiosnę - nowe aranżacje
Natura zaczęła się budzić za naszymi oknami, warto więc do niej wyjść i ładnie urządzić ...
Mała, ale uniwersalna łazienka. Biel i błękit w łazience
W małej, wąskiej przestrzeni można urządzić nowoczesną i rozświetloną łazienkę. Połączenie bieli i błękitu daje ...
INNE PROJEKTY
nowoczesne mieszkanie na warszawskim Ursynowie; przestronny salon połączony z kuchnią, jadalnią ...
niewielkie mieszkanie w starej kamienicy; biała kuchnia, odkryte cegły, szlachetne drewno na pod...