Urządzamy » Miesięcznik M jak mieszkanie » Niebieska łazienka. Aranżacja łazienki na poddaszu

Niebieska łazienka. Aranżacja łazienki na poddaszu

Niebieska łazienka sprawia wrażenie przestronnej i świeżej. Niebieska glazura nadała aranżacji łazienki morski styl. Jasny, optymistyczny kolor płytek łazienkowych zestawiono z bielą, co jeszcze bardziej podkreśla świeży i marynistyczny charakter łazienki na poddaszu.

Adam wraz z żoną przeprowadził się do domu położonego w podmiejskiej, leśnej okolicy. Warszawskie mieszkanie stało się za małe, gdy na świat przyszło ich dwóch synów. Jedna mała łazienka na parterze, to zdecydowanie za mało dla czterech osób. Druga łazienka musiała więc powstać na poddaszu - obok planowanego pokoju dla chłopców i sypialni. Powstała niebieska łazienka, która zachwyca kolorem i stylem.
Mjm: Czy sami wykonaliście projekt łazienki?
Adam: Katarzynę Sybilską, projektantkę naszej łazienki, znaleźliśmy przez Internet. Spodobały nam się jej prace - zwłaszcza to, że chętnie używa mozaiki, którą jesteśmy oczarowani. Potrzebowaliśmy pomocy nie tylko w aranżacji łazienki od podstaw, ale także w doborze dodatków łazienkowych.

Niebieska łazienka

Niebieska łazienka ma morski styl. Niebieskie płytki ceramiczne nadały łazience świeżości. Ich jasny, optymistyczny odcień zestawiono z bielą, co jeszcze bardziej podkreśla świeży i marynistyczny charakter łazienki. Wysokość łazienki na poddaszu ograniczają skosy dachu, więc by ją optycznie podwyższyć, płytki ułożono pionowo. Drewniane deski na ścianie oraz te wplecione w ceramiczną posadzkę ocieplają wizualnie wystrój łazienki. Nawiązują też do reszty pomieszczeń w domu, gdzie króluje drewno. „Bulaje” kontynuują morską stylistykę łazienki.

Płytki łazienkowe: glazura i mozaika

W aranżacji łazienki dla dominujących płaszczyzn glazury stworzono przeciwwagę - małe płytki mozaiki. Utrzymane w różnych odcieniach koloru niebieskiego delikatnie mienią się w świetle. Mozaika to także doskonały materiał do wykończenia niedużych lub zaokrąglonych powierzchni w łazience bądź tworzenia misternych wzorów. W niebieskiej łazience mozaika ozdobiła blat umywalkowy i stała się ramą przyklejonego do ściany lustra.

Materiały wykończeniowe zastosowane w prezentowanej łazience: płytki ceramiczne Oppalo azul, Inalco Ceramica, 32x59 cm, 213 zł/m² (ok. 6,5 m²), EURO-CERAMIKA; mozaika (ok. 4 m²) na zdjęciu niedostępna, podobna: Rainbow MS_05, 129 zł/opak. (4,27 m²), AQUASAN; deski Merbau Duo Premium, dwuwarstwowe, 9x60 cm, 161,04 zł/m² (ok. 3,5 m²), DLH

Zobacz również
WARTO PRZECZYTAĆ
Domowa galeria zdjęć
Eksponowanie zdjęć to prosty sposób na stworzenie wnętrza z charakterem. Zadanie nie jest trudne – ...
Jak dobrać plakat?
Jaki jest klucz właściwego doboru plakatu do wnętrza? Czym należy się kierować? Gustem, zainteresowaniami czy ...
Kuchnia w żywym kolorze
Zielone szafki kuchenne na tle białych ścian w cegiełki. Do tego dębowy blat, dodatki w ...
INNE PROJEKTY
Album zawiera projekty wnętrz prywatnych oraz użyteczności publicznej, Serdeczne zapraszamy.
Client: One Design Area: 200 sqm Location: Warsaw Year: 2014
Współczesne wnętrza Client:--- Area:75sqm Location: Warsaw Year: 2014