Jak urządzić salon. Projekt wnętrza dla niej i dla niego

 Oaza prywatności

Kącik wypoczynkowy dla niego

Każdy z nas odpoczywa inaczej. Jak urządzić salon, by znalazł się w nim wygodny kącik wypoczynkowy? Często wydaje się, że niewielki metraż mieszkania stanowi przeszkodę. To jednak nieprawda. Wystarczy dobry projekt wnętrza, aby urządzić swój prywatny pokój wypoczynkowy. Ważne są dobrze dobrane kolory, stylowe meble, oryginalne oświetlenie i przede wszystkim, dobry pomysł.

Klolory: pokój wypoczynkowy dla niego

Odpoczynkowi przy dźwiękach dobrej muzyki sprzyjają dobrze dobrane kolory oraz odpowiednie oświetlenie, które wprowadza do wnętrza prywatnego pokoju nieco klubową atmosferę. Jest nowocześnie, młodzieżowo i nastrojowo.
Projekt wnętrza jest bardzo interesujący, gdyż pomimo ciemnej tonacji ścian i elementów wyposażenia całość ma dosyć dynamiczny charakter. To wynik zestawienia dwóch kontrastujących barw - czerwieni i czerni. Na ten efekt mają również wpływ lekkie formy sprzętów. Są dobrze wyselekcjonowane, stylowe meble. Typowy regał zastępują wiszące, proste półki, nieduża szafka na kółkach oraz większa, na metalowych nóżkach. Młodzieżowy styl podkreślają nowoczesne materiały - plastik i metal - oraz oryginalne oświetlenie. Głęboka czerwień ścian jest dobrym tłem do wyeksponowania kolekcji płyt oraz czarno-białych fotografii oprawionych w metalowe ramki.

 Pokój

Kącik wypoczynkowy dla niej

Fot. Krzysztof Zasuwik

Oryginalne oświetlenie: pokój wypoczynkowy dla niej

W otoczeniu jasnych barw, przy naturalnym świetle, przyjemnie zająć się pielęgnacją urody. Choć zdecydowanie dominuje tutaj biel, to odcienie beżu sprawiają, że wnętrze nie jest chłodne i sterylne, tylko czyste, świeże i bardzo kobiece. Dzieje się tak dzięki konsekwentnemu zastosowaniu pastelowych kolorów i naturalnych materiałów. Na ścianie warto położyć jasną tapetę z subtelną fakturą, na przykład z wytłaczanymi kwiatami. Na podłodze pięknie będą się prezentowały naturalne deski pomalowane na biało. Można na nich położyć puszysty dywanik, będzie przytulniej. Całość dopełnić należy stosując miękkie tkaniny - delikatne firanki, zamszowe poszewki na poduszki, narzuty z bawełny lub ze sztucznego futra. Do tego stylowe meble: fotel z liści bananowca, okrągły stolik na kółkach i półki ze szkła i metalu, które dyskretnie wtapiają się w otoczenie i nie przyciągają naszego wzroku. Zamiast wyrafinowanych lamp lekkie papierowe abażury, które również tworzą całkiem oryginalne oświelenie.

Pokój wypoczynkowy dla czytelnika

Wymarzony pokój wypoczynkowy, by spędzać w nim godziny z ulubioną lekturą. Stonowana kolorystyka i naturalne materiały nadają mu tradycyjny charakter. Delikatny wzór tapety na ścianie współgra z tradycyjnymi, stylowymi meblami - niewielką biblioteczką i tapicerowanym fotelem. Trzy stoliki ustawione jeden pod drugim nie zajmują dużo przestrzeni, ale mogą mieć wiele zastosowań. Najmniejszy może pełnić funkcję podnóżka, na średnim można ustawić filiżankę z herbatą, a największy posłuży jako biurko.
Lampy niech mają klasyczne abażury, aby dawały łagodne światło.

 Pokój

Kącik wypoczynkowy: miłe miejsce do czytania w salonie

Fot. Krzysztof Zasuwik

Ocena: 0
Tekst: Kinga Zalewska-Stochmal , Tekst: stylizacja: Helena Radziejewska-Szwaj

POLECANE ARTYKUŁY