Jak urządzić pokój dziecka. Poradnik

 Soczysty aloes w pokoju dziecka

Dulux

Fot. Serwis prasowy firmy

Podpowiadamy, jak wyremontować i urządzić pokój dziecka. Jakie wybrać materiały i kolory, by stworzyć dziecku odpowiednie miejsce do wypoczynku, zabawy i nauki. Prezentujemy, jak urządzić ciekawie i praktycznie pokój dziecięcy.

Remont pokoju dziecięcego - jak dobrze zacząć

  • Dokładnie zaplanuj strefy wypoczynku, zabawy i nauki. Każda z nich musi być odpowiednio oświetlona. Jeżeli dziecko jest małe, warto wybiec myślami w przyszłość. Zastanowić się, gdzie stanie np. biurko, przewidzieć dodatkowe gniazdka do podłączenia sprzętu komputerowego, drukarki, telewizora.
  • Wybierz bezpieczne materiały. Nietoksyczne, antyalergiczne farby, antypoślizgowe dywany, wytrzymałą podłogę.
  • Porozmawiaj z dzieckiem. Pamiętaj, że nie zmieniasz pomieszczenia dla siebie. Trzeba być otwartym na pragnienia i pomysły latorośli. Choć możemy nie zgadzać się z gustem dziecka, to ono będzie mieszkało w tym pokoju i ma się czuć w nim dobrze. Najlepiej na drodze kompromisu ustalić jeden motyw (kolor, postać ulubionego bohatera), na którym dziecku bardzo zależy. Warto wybierać elementy łatwe do zmiany (naklejki, lampy, tapety). Ani się obejrzymy, a dziecko kotka z kokardką będzie chciało zmienić na gwiazdę rocka.
 Czerwony pokój dziecka

Benjamin Moore

Fot. Serwis prasowy firmy

Nie bez znaczenia jest kolor ścian w pokoju dziecka. Często ma on wpływ na osobowość naszej latorośli. Barwy wyraziste, jak czerwony, budzą zapał i dodają energii. Z kolei barwy jasne, pastelowe, na przykład żółty, działają na refleks i koncentrację.

 Niebieski pokój dziecka

Classen

Fot. Serwis prasowy firmy

Podłoga w pokoju malucha musi przetrwać w dobrym stanie uderzenia zabawek czy rysowanie kółkami aut. Jeśli decydujemy się na dywan, warto zwrócić uwagę na jego zabezpieczenie – najlepiej podkładem antypoślizgowym lub gumowanym spodem. Jeśli nie – postawmy na dekoracyjną podłogę. Panele z rysunkami to mocny akcent do pokoju dziecka, który sprawdzi się w asyście mebli w neutralnym kolorze.

Ocena: 0
Tekst: Dominika Olszyna , Tekst: Gabriela Pawlak Zdjęcia: Serwis prasowy firmy

POLECANE ARTYKUŁY