Jak urządzić piknik?

 Jak urządzić piknik?

Fot. serwisy prasowe TK Maxx, Home&You, IKEA, Broste Copenhagen

Lato w pełni! Pakujemy co trzeba, zapraszamy najbliższych i ruszamy na łono natury. Jak urządzić piknik? Co ze sobą zabrać? W 7 numerze miesięcznika M jak mieszkanie podajemy trzy pomysły na piknik.

Piknik w stylu technokolor

Nasza pierwsza propozycja piknikowa przypadnie do gustu zarówno miłośnikom błogiego lenistwa, jak i imprezowiczom. Pierwsi zrelaksują się na hamaku. Drudzy do nocy tańczyć będą w świetle lamp solarnych. Optymistyczny nastrój wprowadzą barwne akcesoria. Naczynia – najlepiej z lekkiego, nietłukącego się tworzywa, z przykrywkami ułatwiającymi transport i chroniącymi dania przed owadami. Widelczyki i słomki do napojów niech różnią się kolorami, dzięki czemu każdy szybko znajdzie swoją szklankę czy talerz. Warto zabrać ze sobą koc zabezpieczony od spodu folią termoizolacyjną i wodoodporną, a także zwykły sznurek z tęczowymi klamerkami, na których (z dala od mrówek) zawisną woreczki z jedzeniem. Na zdj. zestaw Colours of Picnic, od łopatki do ciasta Greenie 7,50 zł, po kosze piknikowe Cherry 159 zł, Home & You.

Piknik w stylu eko

Kolejny pomysł na imprezę plenerową – stajemy się częścią natury. Aby jak najlepiej wtopić się w krajobraz, zabieramy ze sobą akcesoria w kolorach drzew, ziemi, piasku czy kwiatów. Żadnych plastików! Posiłki serwujemy w naczyniach ceramicznych lub biodegradowalnych, np. Duka, a nawet jadalnych (wykonanych z otrąb – oferta Eko-Sim). Do siedzenia przydadzą się pledy, poduszki, drewniane krzesła czy leżaki. Zamiast przetworzonej żywności podajemy świeże owoce i warzywa, dania domowej roboty, własnoręcznie przygotowaną lemoniadę. Ochota na grillowane kiełbaski? Polecamy grille wykorzystujące węgiel
bambusowy, np. Grill XL, lotusgrill.pl (jest bardziej kaloryczny niż tradycyjny drzewny, produkuje mniej
popiołu, nie dymi). Na piknik ruszamy oczywiście rowerem lub pieszo.

Na zdj. meble i dodatki marki Broste Copenhagen. Poszewki na poduszki 129 zł,  kosz Bing 895 zł/2 szt., dywan Linna 839 zł, fotel 679 zł, lampiony Leah od 665 zł, poducha na krzesło Lela 69 zł, puf 479 zł, agamartin.com

 

Piknik dla dzieci

Przygotowując piknik dla maluchów, należy dopracować każdy szczegół, by uniknąć potem pytań typu: „Co teraz robimy?”, „A dlaczego ja nie mam takiego kubeczka?”. Dobrze, jeśli znamy miejsce, wiemy, gdzie w pobliżu można schronić się przed deszczem czy słońcem. Imprezę w plenerze dopasowujemy tematycznie do zainteresowań i wieku dzieci. Nie musimy zabierać z domu całego arsenału zabawek, wystarczą te pobudzające fantazję, zachęcające do ruchu. Mile widziane będą też przenośna huśtawka lub nadmuchiwany basen. Żywność przechowujemy w chłodzącej torbie lub lodówce turystycznej, a napoje w termokubkach (zabezpieczają przed insektami). Warto wziąć zapasową kanapkę, butelkę z wodą, dodatkową poduszkę czy zabawkę niespodziankę – na wypadek nagłego ataku głodu, zmęczenia lub sprzeczki maluchów.
Na zdj. tkanina czerwona Lenda 15,99 zł/m.b., tkaniny w pasy Sofia 19,99 zł/m.b., lampy solarne Solvinden 49,99 zł, IKEA.

Ocena: 0
Tekst: Matylda Gruman Zdjęcia: serwisy prasowe TK Maxx, Home&You, IKEA, Broste Copenhagen

POLECANE ARTYKUŁY