Jak tanio wyremontować łazienkę: Remont łazienki - duża zmiana łazienki małym kosztem

Gdy patrzę na swoją łazienkę, nie mogę uwierzyć, że kilka lat temu był tu składzik na miotły. Codziennie zastanawiam się, jak nam się udało zrobić remont łazienki za tak niewielkie pieniądze. Nasza łazienka przypomina teraz salon kąpielowy. Ładne meble łazienkowe i duża przestrzeń są zachętą do spędzania tu czasu w atmosferze relaksu.

Remont łazienki. Duży efekt małym kosztem
Remont łazienki. Duży efekt małym kosztem
Remont łazienki. Duży efekt małym kosztem
Remont łazienki. Duży efekt małym kosztem
Remont łazienki. Duży efekt małym kosztem

Cieszę się z tej naszej nowej łazienki jak dziecko! Za każdym razem, gdy do niej wchodzę, dziwię się, że naprawdę jest - do tego taka przestronna i pełna światła. „A więc dokonaliśmy prawie niemożliwego” - stwierdzam, myśląc o remoncie łazienki. W domu po babci Marii były duże trzy pokoje i kuchnia oraz duże „niewiadomoco”, gdzie babcia trzymała przetwory, przedwojenny rower dziadka i Bóg wie, co jeszcze...
Za zasłonką cudem znalazło się miejsce dla toalety, umywalki i miniwanny. Od dziecka miałam zakodowane, że „składzik na miotły” - określenie babci - to nie łazienka. Kiedy więc zaczęliśmy remont, za oczywiste uznałam, że do niego przytulimy malutką łazienkę. „Po co ci ta rupieciarnia? - mówił mąż. - Rzeczy przeniosę do komórki i urządzimy tu porządną łazienkę”. Myśl przypadła mi do gustu.

Zobacz też: Cennik usług budowlanych. Jaki jest cennik usług przy remoncie łazienki?>>

Remont łazienki: tanio i z pomysłem

Natchnęły mnie stare meble, odświeżone i zaopatrzone w stylizowane uchwyty: „Niech będzie trochę nostalgicznie (stąd baterie łazienkowe retro i plecione kosze), trochę romantycznie (stół przerobiony na toaletkę i drobiazgi jak z babcinej szafy), ale jasno i radośnie, by rano ładować akumulatpry w łazience, a wieczorem odprężyć się w kąpieli” - marzyłam. Wybraliśmy pastelowe płytki łazienkowe w delikatny wzór (polecam: są idealne - nie widać na nich plamek po wodzie!), a ściany łazienki pomalowaliśmy na kolor kakao, by podkreślić barwę glazury, oraz stworzyć dobre tło dla białych mebli i dodatków… Udało się: łazienka jest wygodna i małym kosztem zyskała aurę kojarzącą się z naturą i fin de siecle'em, tak sprzyjającą relaksowi.

Jak najtaniej wyremontować łazienkę?

Jedynym problemem był brak pieniędzy na urządzenie takiej powierzchni… Ustaliliśmy, że wanna ma być mała, do tego prysznic, w.c. i bidet. Ponieważ hydraulik zażądał góry pieniędzy na przełożenie głównego węzła kanalizacyjnego, zapadła decyzja: toaleta zostaje tam, gdzie jest, i wokół niej organizujemy przestrzeń oraz - żadnych fanaberii przy wyborze osprzętu, baterii i płytek. Wszystko ma być ładne, dobre gatunkowo i niedrogie. Powstała łazienka za ok. 4000 zł. Takie rzeczy są w naszych sklepach! Z łazienki korzystamy kilka lat i nie straciła ani na urodzie, ani na funkcjonalności.

  • Sufit i ściany: ok. 780 zł - akrylowa biała emulsja, 26 zł/3 l, ŚNIEŻKA MAX; farba Rzymski Poranek, 45 zł/2,5 l, DULUX; płytki ścienne Kenia Beige, 20x25 cm, ok. 30 zł/m2, PARADYŻ; lustro, 100x75 cm, 100 zł (z montażem)
  • Podłoga: ok. 673 zł - płytki podłogowe Kenton Brown, 33,3x33,3 cm, 42 zł/m2, PARADYŻ
  • Wyposażenie: ok. 2500 zł - wanna (podobny model) akrylowa Victoria, dł. 150 cm, 347 zł, SANIFORM; umywalka Adria, szer. 50 cm, 82 zł, CERSANIT; bidet Primo, ok. 281 zł, i sedes kompaktowy, 188 zł, KOŁO; kabina i brodzik, ok. 800 zł, baterie z serii Chrom Classic Retro: umywalkowa, 196 zł, bidetowa, 223 zł, wannowa, 312 zł, prysznicowa, 172 zł, LEROY MERLIN
Ocena: 0
Tekst: Dorota Jaworska Zdjęcia: Mariusz Bykowski

POLECANE ARTYKUŁY