Jak wieszać zdjęcia?

Zacznij od decyzji, jakie zdjęcia chcesz umieścić na ścianie. Ich wielkość, kolor, a nawet temat zdeterminuje miejsce. Wakacyjne, z naturą w roli głównej, dobrze wyglądają w salonie. Kulinarne w kuchni bądź jadalni. Ramki i większe wydruki to zawsze inwestycja, dlatego warto zrobić kilka prób z dopasowaniem. Profesjonaliści zalecają łączenie mebli i zdjęć lub obrazów w kompozycje. Najłatwiej będzie wyznaczyć oś symetrii łóżka czy komody i potraktować ją jak linę kotwiczną, która pomoże nam w tworzeniu układu zdjęć. Możemy na przykład dostawiać do niej fotografie z obu stron. Ta metoda jest przez stylistów nazywana kotwiczeniem. Eksponowanie mocowania jest teraz bardzo modne i praktyczne. Do wieszania oprawionych fotografii sprawdzą się łańcuszki, łańcuchy, taśmy, listwy, dekoracyjne haki, a nawet metalowe szyny i uchwyty, przeznaczone do montowania półek. To rozwiązanie polecamy szczególnie do wnętrz w stylu loft.

Duży format zdjęcia i moodboard

Fotografia wielkoformatowa to świetny sposób na wyznaczenie centralnego punktu w pomieszczeniu. Gotowe zdjęcie znajdziemy w wielu sklepach z dekoracjami. Chcąc wydrukować to swojego autorstwa, musimy upewnić się, czy jest wystarczająco dobrej jakości. Warto także zainwestować w wytrzymały nośnik, do którego zdjęcie zostanie podklejone, np. szkło akrylowe, płótno. Kolaż na chwilę, czyli moodboard to zestaw inspirujących nas zdjęć, wycinków z gazet, pocztówek. Powstaje pod wpływem natchnienia i cieszy oko tak długo, jak nam się podoba. To dekoracja dla tych, którzy lubią częste zmiany i artystyczny nieład.

Gdzie kupić?

Zainteresowanym polska fotografia współczesna polecamy sklep artvolver.com, który współpracuje z wiodącymi galeriami w Polsce. Na zagranicznej stronie etsy.com w zakładce „Photography” znajdziemy bogaty wybór fotografii amatorskiej w przystępnej cenie. Z kolei na istockphoto.com czeka na nas ogromna baza zdjęć na każdy temat. Uwaga! Płacimy za zdjęcie, otrzymujemy plik i na własna rękę go drukujemy.