Dom wielopokoleniowy: dom na wsi

Dom na wsi jest wygodny i rodzinny. Teraz doceniamy ciszę, spokój, bliskość lasu - właściciele domu w Wilkanowie cieszą się z przeprowadzki na wieś. Pragnęli wybudować dom wielopokoleniowy, dla siebie i rodziców. Udało się.

Dom wielopokoleniowy
Dom wielopokoleniowy
Dom wielopokoleniowy
Dom wielopokoleniowy
Dom wielopokoleniowy

Wielopokoleniowy dom na wsi był marzeniem Marzeny i Piotra. Przypadło im w nowym domu ok. 75 m2 do urządzenia. Wstępny plan wnętrza domu był gotowy. Jedyny kłopot sprawiała łazienka na poddaszu: niska i nieustawna. Właściciele postanowili poprosić o pomoc profesjonalistę. Współpraca z architektką zaowocowała wpływem na wykończenie wszystkich wnętrz domu. Ponadto za jej namową Marzena i jej mąż wyeksponowali w domu swoje pasje.

Przede wszystkim urządzając wnętrza domu na wsi chciałam podzielić zbyt otwartą przestrzeń dzienną na parterze. Wiem z doświadczenia, że trudno się odpoczywa i ogląda telewizję, gdy ma się na widoku drzwi wejściowe - mówi architektka wnętrz. Nie zaplanowała jednak typowych ścianek działowych, tylko konstrukcję z akwarium oraz „żaluzję” z podświetlanych od góry cienkich słupków.

Wnętrza domu na wsi

W salonie, tak jak w kuchni, królują ciemne odcienie brązu. Piasek pustyni - na ścianach. Głębokie brązy ziemi - na podłodze. By nieco ożywić tę aranżację, pojawiła się duża, pomarańczowa kanapa. Pomarańczowym kolorem zaznaczono też obecność kominka.

Wnętrza domu: kącik z kinem domowym

Przyjemność oglądania filmów podnosi komfortowa kanapa Steinhoff ze sklepu Otar w Zielonej Górze. Jest dwustronna, wystarczy się przesiąść, by oddać się relaksowi przy kominku. Lampa podłogowa w rozmiarze XXL to główne źródło światła. Podobne modele oferują m.in. Kare czy Planeta Design.

Wnętrza domu: przytulna i nowoczesna kuchnia

Zabudowa kuchni - w tym pojemna spiżarka - powstała na zamówienie. Zwrócono uwagę, by uchwyty szafek były niczym długie linie. Faktura płytek ściennych kontynuuje rysunek słojów drewna wenge zdobiącego kuchenną zabudowę. Kwiatowe dekory, waniliowa okleina i blat równoważą obecność brązów.

Ocena: 0
Tekst: Agnieszka Pietrzak stylizacja wnętrza domu: Marianna Bauman Zdjęcia: Radosław Wojnar

POLECANE ARTYKUŁY