Urządzamy » Miesięcznik M jak mieszkanie » Dom na wsi: rustykalny wystrój wnętrza

Dom na wsi: rustykalny wystrój wnętrza

10 lat temu Beata zdecydowała się wraz z rodziną wyprowadzić z Warszawy. Postanowiła znaleźć dom na wsi. Trafiła do pięknej, spokojnej wsi Cieciszew (najstarszej na Mazowszu!), położonej w pobliżu Konstancina-Jeziorny. Projekt domu na wsi miała właściwie gotowy, pozostało zadbać tylko o wystrój wnętrza, który według jej marzeń miał być odpowiedni dla nowego lokum. Dlatego postawiła na styl rustykalny.

Właścicielka zdecydowała się na ciepły, komfortowy rustykalny wystrój wnętrz domu na wsi nawiązujący do stylu angielskich domów wiejskich. Postanowiła sama zadbać o projekt domu. - Dom na wsi ma wielki urok, który polega na jego łączności z otaczającym ogrodem - mówi gospodyni - z każdego pokoju widzę wciąż zmieniającą się roślinność. Zaskakuje mnie kolorami, odcieniami, kształtami. Są różne o każdej porze roku. Specjalnie nie przesłaniam tego widoku żadnymi firankami. Drewniane ościeża tworzą świetną ramę dla obrazów z motywem przyrody. Myślę, że styl rustykalny to dobry wybór na wystrój wnętrza w takiej lokalizacji.

Dom na wsi: styl rustykalny

Wystrój wnętrza jadalni i kuchni utrzymany jest w tym samym stylu co reszta domu - rustykalnym. W jadalni, która przylega do kuchni, stoi pięknie ozdobiony stół, czekający na przybycie gości. Gospodyni długo zastanawiała się, które kieliszki wybrać na tę okazję, tak by wystrój wnętrza był jeszcze piękniejszy. Jest bowiem szczęśliwą posiadaczką bogatego zbioru szkła i porcelany. Projekt domu obejmował oczywiście każdy szczegół. Półki w jadalni ozdobione są wazami wiernie naśladującymi oryginalne. Wystrój wnętrza nadaje subtelny i ciepły nastrój. Dzięki niemu, dom na wsi pozwala choć na chwilę oderwać się od rzeczywistości.

Zobacz również
WARTO PRZECZYTAĆ
Domowa galeria zdjęć
Eksponowanie zdjęć to prosty sposób na stworzenie wnętrza z charakterem. Zadanie nie jest trudne – ...
Jak dobrać plakat?
Jaki jest klucz właściwego doboru plakatu do wnętrza? Czym należy się kierować? Gustem, zainteresowaniami czy ...
Kuchnia w żywym kolorze
Zielone szafki kuchenne na tle białych ścian w cegiełki. Do tego dębowy blat, dodatki w ...
INNE PROJEKTY
Nie był to łatwy projekt. Musieliśmy połączyć mały wc i łazienkę w jedno funkcjonalne pomieszcz...