Urządzamy » Miesięcznik M jak mieszkanie » Dom na wsi: rustykalny wystrój wnętrza

Dom na wsi: rustykalny wystrój wnętrza

10 lat temu Beata zdecydowała się wraz z rodziną wyprowadzić z Warszawy. Postanowiła znaleźć dom na wsi. Trafiła do pięknej, spokojnej wsi Cieciszew (najstarszej na Mazowszu!), położonej w pobliżu Konstancina-Jeziorny. Projekt domu na wsi miała właściwie gotowy, pozostało zadbać tylko o wystrój wnętrza, który według jej marzeń miał być odpowiedni dla nowego lokum. Dlatego postawiła na styl rustykalny.

Właścicielka zdecydowała się na ciepły, komfortowy rustykalny wystrój wnętrz domu na wsi nawiązujący do stylu angielskich domów wiejskich. Postanowiła sama zadbać o projekt domu. - Dom na wsi ma wielki urok, który polega na jego łączności z otaczającym ogrodem - mówi gospodyni - z każdego pokoju widzę wciąż zmieniającą się roślinność. Zaskakuje mnie kolorami, odcieniami, kształtami. Są różne o każdej porze roku. Specjalnie nie przesłaniam tego widoku żadnymi firankami. Drewniane ościeża tworzą świetną ramę dla obrazów z motywem przyrody. Myślę, że styl rustykalny to dobry wybór na wystrój wnętrza w takiej lokalizacji.

Dom na wsi: styl rustykalny

Wystrój wnętrza jadalni i kuchni utrzymany jest w tym samym stylu co reszta domu - rustykalnym. W jadalni, która przylega do kuchni, stoi pięknie ozdobiony stół, czekający na przybycie gości. Gospodyni długo zastanawiała się, które kieliszki wybrać na tę okazję, tak by wystrój wnętrza był jeszcze piękniejszy. Jest bowiem szczęśliwą posiadaczką bogatego zbioru szkła i porcelany. Projekt domu obejmował oczywiście każdy szczegół. Półki w jadalni ozdobione są wazami wiernie naśladującymi oryginalne. Wystrój wnętrza nadaje subtelny i ciepły nastrój. Dzięki niemu, dom na wsi pozwala choć na chwilę oderwać się od rzeczywistości.

Zobacz również
WARTO PRZECZYTAĆ
Kuchnia w żywym kolorze
Zielone szafki kuchenne na tle białych ścian w cegiełki. Do tego dębowy blat, dodatki w ...
Salon łatwy do zmiany
W najnowszym numerze (5/2014) „M jak mieszkanie” prezentujemy, jak urządzić salon, który w każdej chwili ...
Balkon na wiosnę - nowe aranżacje
Natura zaczęła się budzić za naszymi oknami, warto więc do niej wyjść i ładnie urządzić ...
INNE PROJEKTY
Projekt wnętrz domu jednorodzinnego o powierzchni 449m2
Koncepcja wnętrz mieszkania dla singla.
Projekt aranżacji wnętrz prywatnego apartamentu w Warszawie o powierzchni 67m2. Na ścianach użyt...