Urządzamy » Miesięcznik M jak mieszkanie » Dom na wsi: rustykalny wystrój wnętrza

Dom na wsi: rustykalny wystrój wnętrza

10 lat temu Beata zdecydowała się wraz z rodziną wyprowadzić z Warszawy. Postanowiła znaleźć dom na wsi. Trafiła do pięknej, spokojnej wsi Cieciszew (najstarszej na Mazowszu!), położonej w pobliżu Konstancina-Jeziorny. Projekt domu na wsi miała właściwie gotowy, pozostało zadbać tylko o wystrój wnętrza, który według jej marzeń miał być odpowiedni dla nowego lokum. Dlatego postawiła na styl rustykalny.

Właścicielka zdecydowała się na ciepły, komfortowy rustykalny wystrój wnętrz domu na wsi nawiązujący do stylu angielskich domów wiejskich. Postanowiła sama zadbać o projekt domu. - Dom na wsi ma wielki urok, który polega na jego łączności z otaczającym ogrodem - mówi gospodyni - z każdego pokoju widzę wciąż zmieniającą się roślinność. Zaskakuje mnie kolorami, odcieniami, kształtami. Są różne o każdej porze roku. Specjalnie nie przesłaniam tego widoku żadnymi firankami. Drewniane ościeża tworzą świetną ramę dla obrazów z motywem przyrody. Myślę, że styl rustykalny to dobry wybór na wystrój wnętrza w takiej lokalizacji.

Dom na wsi: styl rustykalny

Wystrój wnętrza jadalni i kuchni utrzymany jest w tym samym stylu co reszta domu - rustykalnym. W jadalni, która przylega do kuchni, stoi pięknie ozdobiony stół, czekający na przybycie gości. Gospodyni długo zastanawiała się, które kieliszki wybrać na tę okazję, tak by wystrój wnętrza był jeszcze piękniejszy. Jest bowiem szczęśliwą posiadaczką bogatego zbioru szkła i porcelany. Projekt domu obejmował oczywiście każdy szczegół. Półki w jadalni ozdobione są wazami wiernie naśladującymi oryginalne. Wystrój wnętrza nadaje subtelny i ciepły nastrój. Dzięki niemu, dom na wsi pozwala choć na chwilę oderwać się od rzeczywistości.

Zobacz również

Bardzo ladnie urzadzone ze smakiem i wdziekiem.Zachowany balans.Meble swietnie wkomponowane w przestrzen wraz z dodatkami.Spokojny klimat jak waleriana na stres.Tylko sypialnia odstaje i jest nie zachecajaca a wrecz zimna i po prostu nieladna.

oceń:

lubię

1%

nie lubię

99%

Mam nadzieję, że ten dom na serio istnieje i nie jest TYLKO taki na pokaz, że na co dzień tętni "normalnym" życiem. Piękny, jak w przecudniej, baśniowej Anglii. Bardzo udana aranżacja, gratuluję. Szkoda... a może i dobrze, że nie ja mogę być Pani gościem, tak szybko bowiem nie wyszłabym z takiego domu.

oceń:

lubię

0%

nie lubię

0%

no rzeczywiście przecudnie. niesamowicie ciepłe i przyjazne wnętrze, aż chciałoby się przyjść w gościnę do takiego domu :)

oceń:

lubię

0%

nie lubię

0%

To irytujące, chcilam skorzystac z porad, poczytac ale ta masa reklam atakujących mnie przy lekturze jest irytujaca, nigdy tu nie wrócę !!! Ewa

oceń:

lubię

0%

nie lubię

0%

Wnętrze w niczym nie przypomina domu na wsi, to raczej wnętrze rezydencji, która wymaga sztabu sprzątaczek, które całymi dniami pucowałyby wszystkie sprzęty. Dom na wsi to miejsce, gdzie odpoczywamy nie przejmując się tym, ze pies wejdzie z zabrudzonymi łapami, że latają muchy i że po deszczu mamy błoto na podwórku. To ma być miejsce do relaksu a nie na pokaz, z mebelkami za straszne pieniądze w stylu "żeby Kowalskim szczęka opadła" .

oceń:

lubię

0%

nie lubię

0%

nie da się oglądać przez reklamy

oceń:

lubię

0%

nie lubię

0%

WARTO PRZECZYTAĆ
Klasyka w kuchni: ponadczasowa bateria do każdej stylowej kuchni
Klasyka w kuchni zawsze się sprawdza. Zasada ta dotyczy również baterii zlewozmywakowych. Baterie KWC z ...
Paski, biele, błękity, szarości. Urządzamy pokój dla małego dziecka
Stuletni dom w Piastowie ujawnił w trakcie remontu swoje tajemnice. Magda i Andrzej, urządzając pokój ...
Samodzielnie zaprojektuj swoje wnętrze: wirtualny wizualizator Stegu!
Urządzanie domu, szczególnie po raz pierwszy, może okazać się nie lada wyzwaniem. Są wśród nas ...
INNE PROJEKTY
Długa ale owocna współpraca. Marynarskie marzenia zostały spełnione. Jednym z nich było akwarium...