Urządzamy » Miesięcznik M jak mieszkanie » BALKON w bloku: ARANŻACJE, pomysły, PORADY, ZRÓB TO SAM - GALERIA, dużo ZDJĘĆ! balkon, balkon aranżacje, balkon w bloku, mały balkon, na balkon, balkon aranżacje, balkon dekoracje, balkon kwiaty, meble na balkon, meble na taras,

BALKON w bloku: ARANŻACJE, pomysły, PORADY, ZRÓB TO SAM - GALERIA, dużo ZDJĘĆ!

Masz balkon: mały, duży, zacieniony, skąpany w słońcu, południowy, północny? Poprosiliśmy ekspertów o pomoc w aranżacji balkonów. Wybraliśmy najlepsze podłogi na balkon, meble ogrodowe, kwiaty na balkon i dekoracje balkonu. Zobacz nasze pomysły na ładny balkon w bloku.
balkon aranżacje
Meble balkonowe Åpplarö, taboret składany 59,99 zł, ława z panelem ściennym i półką 319,96 zł, IKEA

Piękny balkon to marzenie wielu z nas. Nie wiesz, jak urządzić balkon w bloku - przeczytaj nasz poradnik. Zanim jednak przystąpisz do urządzania balkonu, pomyśl, jaki chcesz osiągnąć efekt. Inaczej bowiem aranżuje się balkon mający służyć do opalania, a inaczej balkon będący zieloną oazą. Podczas aranżacji balkonu kieruj się podstawową zasadą: „im mniej, tym lepiej”. Jeśli przesadzisz z ilością roślin albo mebli, balkon będzie wyglądał na przeładowany. Dlatego zamiast wielu drobnych donic z kwiatami lepiej postawić na kilka większych lub poprzestać tylko na jednej - za to wyrazistej, z uformowanym bukszpanem lub drzewkiem cytrynowym. Dostosuj też wyposażenie do panujących na balkonie warunków (uwzględnij np. nasłonecznienie). W przeciwnym razie balkon będzie niefunkcjonalny.

Jak urządzić balkon?

Gdy masz mały balkon w bloku, liczy się dobra organizacja przestrzeni. Skrzynki balkonowe z kwiatami wieszamy po zewnętrznej stronie balustrady. Donice na mały balkon wybieramy wysokie i wąskie. Meble najlepiej sprawić sobie sztaplowane (przechowywane jeden na drugim) albo składane (po użyciu można je zawiesić na ścianie). Na większym balkonie lub tarasie można stworzyć niezależną strefę wypoczynkową (z możliwością zapewnienia cienia i słońca) oraz konsumpcyjno-biesiadną. Pamiętajmy, że meble ogrodowe drewniane wymagają impregnacji, a tym z tworzywa sztucznego wystarczy regularna pielęgnacja środkiem myjącym( Grzegorz Binkiewicz, homegardenart.pl).

Jak zasłonić brzydki widok z balkonu?

Istnieje wiele sposobów na brzydki widok z balkonu: posadzenie wzdłuż balustrady na balkonie wysokich lub pnących roślin (traw pampasowych, winobluszczy); ustawienie na balkonie ścianki z bambusowych tyczek czy drewnianych kratek; osłonięcie balustrady matą (z wikliny, trzciny, bambusa), ekranami z plastiku lub wielowarstwowego płótna - łatwego w czyszczeniu, odpornego na wodę, grzyby i inne niekorzystne czynniki. Latem można przysłonić nieładny widok parasolem słonecznym (Marta Paprocka, architekt, Studio OM).

balkon aranżacja

Chcesz mieć balkon w stylu śródziemnomorskim? Urządzanie balkonu w stylu południowym warto rozpocząć od wydzielenia kącika z naturalnym ogrodzeniem z winorośli lub innych pnączy.

Zobacz również

mebelki sa przepiekne :))

oceń:

lubię

0%

nie lubię

0%

WARTO PRZECZYTAĆ
Bajeczny pokój dziecięcy w stylu skandynawskim i francuskim. Pokój dla dziewczynki na poddaszu
Aranżując pokój dla swojej czteroletniej córeczki, jej mama łączyła inspiracje zaczerpnięte z internetu z własnymi ...
Pokój dla dziewczynki
Jak urządzić pokój dla dziewczynki? Co zrobić, by pokój dziecięcy służył przez lata. Jak uniknąć ...
Dobrze zaplanowana aranżacja kuchni
Co warto wiedzieć przy planowaniu rozmieszczenia mebli kuchennych? Jaką zabudowę kuchenną wybrać? Jak rozmieścić instalacje? ...