Nowoczesne wnętrza w stylu eklektycznym urządzone dla mężczyzny

W 197-metrowym apartamencie urządzonym jak dla rodziny mieszka singiel, który chciał, by wystrój wnętrz stwarzał domową atmosferę. Aranżacja wnętrza nawiązuje do stylu eklektycznego. Nowoczesne wnętrze z wdziękiem udaje rodzinne lokum w starej kamienicy.

Wnętrza aranżacje
Wnętrza aranżacje
Wnętrza aranżacje

Apartamentowiec Villa Baltica stoi u podnoża wzniesienia, które nazywa się Łysa Góra (150 m n.p.m.!). Do molo kawałek (godzina spacerem), ale gdy stanie się na szczycie (10 minut wspinaczki), widać błękit morza i w oddali - dźwigi Portu Gdańskiego. Z właścicielem mieszkania na parterze, Sylwestrem, biznesmenem w branżach nieruchomości i reklamy zewnętrznej, muzykiem z wykształcenia, spotykamy się po raz drugi. Dwa lata temu przy pomocy architektki Marty Sikorskiej skończył urządzać kawalerkę, którą zaprezentowaliśmy w „DW” w lutym 2009 r. Wnętrza były w podobnym stylu: cegła (tam biała), odsłonięta po zeskrobaniu tynku, wpisywała się w funkcjonalną, prostą zabudowę. Wystrój wnętrz nowego apartamentu - cztery razy większego - też jest dziełem Marty. Stąd charakterystyczne dla jej stylu projektowania wnętrz kameralne pomieszczenia w amfiladzie otaczającej reprezentacyjny open space, który tutaj pełni funkcję salonu, jadalni i kuchni (w tej kolejności - patrząc od wejścia). Strefa intymna apartamentu zaczyna się na wysokości portalowej zabudowy kuchennej. Obchodząc mebel z lewej czy z prawej strony, wejdziemy do pokoju kąpielowego będącego częścią sypialni. Wprost na czarną, wolno stojącą wannę. Właściciel używa jej regularnie. Tak często, że stała się już meblem wypoczynkowym. Omijając wannę i łóżko (są blisko siebie), przemykamy do garderoby połączonej z wąską masywną łazienką o ścianach z dzikiej cegły, tym razem klasycznie czerwonej (z rozbiórki stodoły w Malborku). Z łazienki droga wiedzie... przed kanapę i telewizor - z powrotem do strefy dziennej.

Aranżacja wnętrz w stylu eklektycznym

W różnorodnym (eklektycznym) wnętrzu, trochę rustykalnym, nieco dworskim, rozweselonym kolorowymi plakatami, uspokojonym bielą ścian i uszlachetnionym dębową posadzką (także bieloną), dobrze prezentują się majestatyczne ikony dizajnu, takie jak obrotowy fotel „Lounge Chair” proj. Eamesów. Właściciel apartamentu przywiązany jest do niektórych mebli - w tym do kredensów. Marta Sikorska umieściła je we wspólnej głębokiej wnęce i dodatkowo optycznie połączyła podświetlonym łukiem. Portalowa zabudowa kuchenna zamyka perspektywę strefy dziennej. Open space podzielony jest na trzy równe (równoległe) części. W jadalni bryluje słynna rodzina krzeseł „Plastic Chair”, proj. małżeństwa Eamesów. W oko wpadają abażury typowe, ale dla lamp... stojących. Do tego projektantka zawiesiła je odwrotnie, żeby było ciekawiej. Kanapa zwraca się ku telewizorowi.

 

Mieszkanie prezentujemy w styczniowym wydaniu magazynu Dobre Wnętrze, "Nowy męski świat" str. 30

Ocena: 0
Projekt wnętrz: Marta Sikorska Zdjęcia: Marcin Czechowicz

POLECANE ARTYKUŁY