Małe mieszkanie w Londynie. Projekt wnętrz

Małe mieszkanie w Londynie było projektowane dla pary (projekt wnętrz Patrycja Zaczyńska). Ze względu na małą powierzchnię każdy metr musiał być maksymalnie wykorzystany. Ozdobą wnętrza są czarno-białe zdjęcia różnych miejsc Nowego Jorku, głównie Manhattanu, zrobione przez właścicielkę. Fotografie nadają klimat wnętrzu.

Mieszkanie w Londynie
Mieszkanie w Londynie
Mieszkanie w Londynie
Mieszkanie w Londynie
Mieszkanie w Londynie

Nie sposób oprzeć się urokowi dzielnicy Londynu, w której zakochali się Hugh Grant i Julia Roberts. Nic dziwnego, że Patrycja Zaczyńska i Krzysztof Schröder, przeprowadzając się na Wyspy Brytyjskie, wiedzieli od razu, że muszą osiąść w Notting Hill. Udało im się kupić tu małe, ale klimatyczne mieszkanie w zabytkowej, wiktoriańskiej kamienicy. Projekt wnętrz mieszkania w Londynie jest dopracowany w każdym szczególe. Podczas projektowania wnętrza mieszkania liczyły się: prostota formy, spokojne kolory, wyszukany detal.

Projekt wnętrz mieszkania i nowoczesny kominek

Otwieramy drzwi i wchodzimy do wysokiej, przepełnionej światłem słonecznym przestrzeni. Z małego przedpokoju jest wejście do łazienki. Z lewej strony znajduje się salon z aneksem kuchennym i sypialnia. Ciekawym urządzeniem w mieszkaniu jest kominek, w którym zamiast miejsca na drewno znajduje się niewielka stalowa rynienka. Do niej wlewa się specjalny żel zastępujący tradycyjny opał. - Jest to o tyle wygodne rozwiązanie, że instalacja nie wymaga podłączenia do przewodów wentylacyjnych i taki kominek można zbudować w każdej części mieszkania - tłumaczy Patrycja.

Projekt wnętrz: meble i zdjęcia

Wyposażenie i umeblowanie mieszkania to autorskie pomysły Patrycji Zaczyńskiej i Krzysztofa Schröder,. Pytana o konkretną inspirację, która natchnęła ją do aranżacji wnętrza londyńskiego mieszkania, Patrycja wyjaśnia, że końcowy projekt był owocem wielu rozwiązań zaobserwowanych głównie podczas pobytu w Stanach Zjednoczonych. Ciekawe jest to, że wszystkie domowe sprzęty zostały jednak wykonane w Polsce. Jedynie sofa, puf i łóżko pochodzą z BoConcept. W sypialni i salonie wiszą zdjęcia różnych miejsc Nowego Jorku, głównie Manhattanu, zrobione przez Patrycję. - Mam do tych fotografii sentyment. Przypominają mi trzy cudowne lata, które spędziłam w Nowym Jorku. To miasto, tak jak Londyn, ma duszę - mówi Patrycja.

Projekt wnętrz: małe mieszkanie - remont

W momencie kupna małe mieszkanie było w opłakanym stanie. Konieczny stał się remont generalny. Prace zaczęły się od skucia tynków do gołej cegły i wyburzenia niemal wszystkich ścianek działowych. Mieszkanie było projektowane dla pary. Ze względu na małą powierzchnię każdy metr musiał być wykorzystany maksymalnie efektywnie. Pomogła w tym wysokość mieszkania (3,80 m). Szafki kuchenne sięgają aż do samego sufitu i służą do przechowywania nie tylko kuchennych sprzętów, ale i książek, dokumentów itp. W łazience został obniżony sufit, aby ponad nim stworzyć dodatkową „przestrzeń ładunkową”. Choć mieszkanie ma małą powierzchnię (36 mkw), to jego wysokość sprawia, że wydaje się bardziej przestronne. Efekt przestrzeni gospodarze uzyskali dzięki lustrom, które zawieszono w każdym z dwóch pokoi. Tak, aby odbijały się w nich okna zajmujące w całości jedną ze ścian mieszkania.

Ocena: 0
Tekst: Robert Zawitkowski/Agata Drogowska Zdjęcia: Norbert Banaszyk/DADA

POLECANE ARTYKUŁY