Urządzamy » Miesięcznik Dobre Wnętrze » ARANŻACJA WNĘTRZ: Jak urządzić NIEUSTAWNE MIESZKANIE - FOTO MAŁE NIEUSTAWNE WNĘTRZE - JAK URZĄDZIĆ?
Proste meble kuchenne zamówiono w Studiu Prostych Form. Szkło nad blatem z konglomeratu pozwala zachować czystość - dosłownie i w przenośni. W klinicznej zabudowie ukryto lodówkę, zmywarkę, pralkę i... niedoskonałości ścian. clear
Nieustawne wnętrza uratowała architekta. Wykonała nowe projekty małego wnętrza i urządziła mieszkanie w minimalistycznym stylu. Właściele znaleźli ją w "Dobrym Wnętrzu". Aranżacja wnętrza była dużym wyzwaniem, ale się udało. Tym samym udowadniamy, że każde wnętrze może być wygodne i ładne. Zobaczcie jak urządzić mieszkanie nieustawne, ciemne, typ tramwaj.
Przeczytaj też

Mieszkanie miało świetną lokalizację i kapitalny klimat. Jedynym poważnym minusem przeprowadzki w  to miejsce była trudna aranżacja wnętrza. Analizując jak urządzić mieszkanie, właściciele stwierdzili, że potrzebują dobrego projektu wnętrz.

Jak urządzić mieszkanie nieustawne

Ich mieszkanie było jednym z ostatnich na sprzedaż i właściciele przyznają, że kiedy do niego weszli, zgodnie pomyśleli: tramwaj. Wnętrza nieustawne, niedoświetlone, w dodatku bez kątów prostych. Plan mieszkania nie był oparty na regularnym prostokącie, ale na wysokim trapezie, gdzie krótsze ściany były równoległe, a dłuższe rozchodziły się od okna sypialni w kierunku części salonowo-jadalnej. Trzeba było ten kształt jakoś "oszukać" i stworzyć dobry projekt wnętrz. Optycznie i technicznie, bo trudno ustawić meble czy lodówkę w kącie, który nie ma 90 stopni. Aranżacja wnętrz tego mieszkania okazała się prawdziwym wyzwaniem.

Projekty wnętrz: zmiana układu pomieszczeń

Zmiany zatrudniona architekt wnętrz zaczęła od wyznaczenia głównej osi. Paradoksalnie przebiegała ona wzdłuż pomieszczeń i dzieliła mieszkanie na jeszcze węższe części. Porządek w projekcie wnętrz wyznaczyły dwie równoległe ściany w przedpokoju oraz wolno stojąca ścianka, stanowiąca barierę między kuchnią a strefą wypoczynkową.

Aranżącja wnętrza: doświetlenie pokoi

Następnym punktem programu ratowania wnętrza było jego doświetlenie. Projektantka otworzyła przestrzeń na linii od okna do przedpokoju, żeby jak najdalej docierało światło dzienne. Ścianka między kuchnią a salonem nie dochodzi do sufitu i stanęłą prostopadle do kierunku padania promieni, więc ich nie zasłania. Jasne ściany i parkiet rozjaśniały i opytycznie powiększały aranżacje wnętrz. Prawdziwym luksusem stała się dla właścicielki garderoba, którą udało się zorganizować w sypialni. Przy okazji przydała się również do zamaskowania nierównych ścian. Dzięki temu zabiegowi sypialnia stała się prawie równoboczna.

Projekty wnętrz: mała nieustawna łazienka

Łazienka to kolejne trudne miejsce w urządzaniu tego mieszkania: długie, wąskie, nieustawne. Narożniki na wprost wejścia nie miały 90 stopni. Nie można w nich było ustawić prysznica, więc architekt wnętrz umieściła go przy jednej ścianie. Kabina zbudowana z dwóch szklanych ścianek zamkniętych dwuskrzydłowymi drzwiami idealnie zmieściłą się w przejściu. Po tych wszystki zabiegach powstało proste, jasne mieszkanie, zachowujące absolutną dyscyplinę pod względem kolorów i form w aranżacji wnętrz.

Zobacz również

Kuchnia jest przepiekna...gdzie zakupiliście Państwo szkło? Będę wdzieczna za odpowiedź.

oceń:

lubię

0%

nie lubię

0%

"Nieustawne wnętrza uratowała architekta." - to są chyba jakieś jaja, prawda? Wy tak nie na poważnie?

oceń:

lubię

0%

nie lubię

0%

 • zobacz wszystkie wpisy
 • załóż bloga
 • Pomysł na doniczkę

  Tak wygląda moja doniczka"z odzysku" gospodyni domowej z kwiatuszkiem w środku.Myślę ,że niewielkim nakładem pracy można zrobić ładną doniczkę z czegoś ,co teraz ma w swym domu niemal każda kobieta...po co wyrzucać jak można wykorzystać .Takie wąskie doniczki...

 • Pomysł na doniczkę

  Można też w taki sposób udekorować...

 • Pomysł na doniczkę

  Dla lepszego efektu wizualnego można ozdobić materiał również guziczkami(małymi ,dużymi.jednokolorowymi lub kolorowymi)...