Urządzamy » Miesięcznik Dobre Wnętrze » ARANŻACJA WNĘTRZ: Jak urządzić NIEUSTAWNE MIESZKANIE - FOTO MAŁE NIEUSTAWNE WNĘTRZE - JAK URZĄDZIĆ?

ARANŻACJA WNĘTRZ: Jak urządzić NIEUSTAWNE MIESZKANIE - FOTO

Nieustawne wnętrza uratowała architekta. Wykonała nowe projekty małego wnętrza i urządziła mieszkanie w minimalistycznym stylu. Właściele znaleźli ją w "Dobrym Wnętrzu". Aranżacja wnętrza była dużym wyzwaniem, ale się udało. Tym samym udowadniamy, że każde wnętrze może być wygodne i ładne. Zobaczcie jak urządzić mieszkanie nieustawne, ciemne, typ tramwaj.

Mieszkanie miało świetną lokalizację i kapitalny klimat. Jedynym poważnym minusem przeprowadzki w  to miejsce była trudna aranżacja wnętrza. Analizując jak urządzić mieszkanie, właściciele stwierdzili, że potrzebują dobrego projektu wnętrz.

Jak urządzić mieszkanie nieustawne

Ich mieszkanie było jednym z ostatnich na sprzedaż i właściciele przyznają, że kiedy do niego weszli, zgodnie pomyśleli: tramwaj. Wnętrza nieustawne, niedoświetlone, w dodatku bez kątów prostych. Plan mieszkania nie był oparty na regularnym prostokącie, ale na wysokim trapezie, gdzie krótsze ściany były równoległe, a dłuższe rozchodziły się od okna sypialni w kierunku części salonowo-jadalnej. Trzeba było ten kształt jakoś "oszukać" i stworzyć dobry projekt wnętrz. Optycznie i technicznie, bo trudno ustawić meble czy lodówkę w kącie, który nie ma 90 stopni. Aranżacja wnętrz tego mieszkania okazała się prawdziwym wyzwaniem.

Projekty wnętrz: zmiana układu pomieszczeń

Zmiany zatrudniona architekt wnętrz zaczęła od wyznaczenia głównej osi. Paradoksalnie przebiegała ona wzdłuż pomieszczeń i dzieliła mieszkanie na jeszcze węższe części. Porządek w projekcie wnętrz wyznaczyły dwie równoległe ściany w przedpokoju oraz wolno stojąca ścianka, stanowiąca barierę między kuchnią a strefą wypoczynkową.

Aranżącja wnętrza: doświetlenie pokoi

Następnym punktem programu ratowania wnętrza było jego doświetlenie. Projektantka otworzyła przestrzeń na linii od okna do przedpokoju, żeby jak najdalej docierało światło dzienne. Ścianka między kuchnią a salonem nie dochodzi do sufitu i stanęłą prostopadle do kierunku padania promieni, więc ich nie zasłania. Jasne ściany i parkiet rozjaśniały i opytycznie powiększały aranżacje wnętrz. Prawdziwym luksusem stała się dla właścicielki garderoba, którą udało się zorganizować w sypialni. Przy okazji przydała się również do zamaskowania nierównych ścian. Dzięki temu zabiegowi sypialnia stała się prawie równoboczna.

Zobacz również

Kuchnia jest przepiekna...gdzie zakupiliście Państwo szkło? Będę wdzieczna za odpowiedź.

oceń:

lubię

0%

nie lubię

0%

"Nieustawne wnętrza uratowała architekta." - to są chyba jakieś jaja, prawda? Wy tak nie na poważnie?

oceń:

lubię

0%

nie lubię

0%

 • zobacz wszystkie wpisy
 • załóż bloga
 • Pomysł na nowoczesną łazienkę z umywalką podwójną

  Umywalka podwójna zrealizowana na wymiar przez manufakturę Luxum, z szufladami obłożonymi naturalnym fornirem. Taką umywalkę łatwo jest dostosować do wnęk i na potrzeby konkretnego miejsca.

 • Umywalka, ceramika, wanna

  Witam, chciałbym przedstawić mój pomysł na wyposażenie łazienki w tak modny sposób jakim jest beton architektoniczny przy nowych trendach ma to innowacyjne zastosowanie.

 • Mój pomysl na toaletkę

  Nowoczesna toaletka MAKEUP do mieszkania w stylu LOFT. Jako blat zostało wykorzystanie szkło. Toaletka z betonu architektonicznego, całość stanowi napis MakeUp. Zdjęcie wykonane w dopiero urządzanym mieszkaniu.