Urządzamy » Miesięcznik Dobre Wnętrze » ARANŻACJA WNĘTRZ: Jak urządzić NIEUSTAWNE MIESZKANIE - FOTO MAŁE NIEUSTAWNE WNĘTRZE - JAK URZĄDZIĆ?

ARANŻACJA WNĘTRZ: Jak urządzić NIEUSTAWNE MIESZKANIE - FOTO

Nieustawne wnętrza uratowała architekta. Wykonała nowe projekty małego wnętrza i urządziła mieszkanie w minimalistycznym stylu. Właściele znaleźli ją w "Dobrym Wnętrzu". Aranżacja wnętrza była dużym wyzwaniem, ale się udało. Tym samym udowadniamy, że każde wnętrze może być wygodne i ładne. Zobaczcie jak urządzić mieszkanie nieustawne, ciemne, typ tramwaj.

Mieszkanie miało świetną lokalizację i kapitalny klimat. Jedynym poważnym minusem przeprowadzki w  to miejsce była trudna aranżacja wnętrza. Analizując jak urządzić mieszkanie, właściciele stwierdzili, że potrzebują dobrego projektu wnętrz.

Jak urządzić mieszkanie nieustawne

Ich mieszkanie było jednym z ostatnich na sprzedaż i właściciele przyznają, że kiedy do niego weszli, zgodnie pomyśleli: tramwaj. Wnętrza nieustawne, niedoświetlone, w dodatku bez kątów prostych. Plan mieszkania nie był oparty na regularnym prostokącie, ale na wysokim trapezie, gdzie krótsze ściany były równoległe, a dłuższe rozchodziły się od okna sypialni w kierunku części salonowo-jadalnej. Trzeba było ten kształt jakoś "oszukać" i stworzyć dobry projekt wnętrz. Optycznie i technicznie, bo trudno ustawić meble czy lodówkę w kącie, który nie ma 90 stopni. Aranżacja wnętrz tego mieszkania okazała się prawdziwym wyzwaniem.

Projekty wnętrz: zmiana układu pomieszczeń

Zmiany zatrudniona architekt wnętrz zaczęła od wyznaczenia głównej osi. Paradoksalnie przebiegała ona wzdłuż pomieszczeń i dzieliła mieszkanie na jeszcze węższe części. Porządek w projekcie wnętrz wyznaczyły dwie równoległe ściany w przedpokoju oraz wolno stojąca ścianka, stanowiąca barierę między kuchnią a strefą wypoczynkową.

Aranżącja wnętrza: doświetlenie pokoi

Następnym punktem programu ratowania wnętrza było jego doświetlenie. Projektantka otworzyła przestrzeń na linii od okna do przedpokoju, żeby jak najdalej docierało światło dzienne. Ścianka między kuchnią a salonem nie dochodzi do sufitu i stanęłą prostopadle do kierunku padania promieni, więc ich nie zasłania. Jasne ściany i parkiet rozjaśniały i opytycznie powiększały aranżacje wnętrz. Prawdziwym luksusem stała się dla właścicielki garderoba, którą udało się zorganizować w sypialni. Przy okazji przydała się również do zamaskowania nierównych ścian. Dzięki temu zabiegowi sypialnia stała się prawie równoboczna.

Zobacz również

Kuchnia jest przepiekna...gdzie zakupiliście Państwo szkło? Będę wdzieczna za odpowiedź.

oceń:

lubię

0%

nie lubię

0%

"Nieustawne wnętrza uratowała architekta." - to są chyba jakieś jaja, prawda? Wy tak nie na poważnie?

oceń:

lubię

0%

nie lubię

0%

 • zobacz wszystkie wpisy
 • załóż bloga
 • Pomysł na nową lodówkę :)

  Naklejka samoprzylepna jest produkowana z folii samoprzylepnej, która jest popularnym materiałem odpornym na wodę. Dobrze aplikuje się ją na gładkie powierzchnie metodą na mokro i na sucho; świetnie oddaje kolory obrazu. Folia oferowana jest w wersji matowej...

 • Pomysł na "nową" szafę :)

  Miałam starą szafę a chciałam żeby była szałowa, żeby każdy gość w moim domu przy wejściu mówił "łał.. " . :) Tym razem również skorzystałam z pomocy firmy Magic & Style, którzy pomogli mi wybrać wzór. Zobaczcie sami jak ślicznie wygląda teraz moja szafa w...

 • Mega modny wazon z filcu

  Z filcu można zrobić wszystko - jestem tego absolutną propagatorką! Tym razem pokażę jak zrobić w bardzo prosty sposób wazon z filcu. więcej na moim blogu tutaj: http://sandrynka.blogspot.com/2014/12/czwartkowa-aranzacja-stou_4.html ps. nie nadaje się do...