Podczas urządzania sypialni nie idźmy na kompromis między wygodą i modą. Tu spędzamy jedną trzecią naszego życia, warto więc zainwestować w komfort.

Jakie łóżko do sypialni

Kupujmy łóżko największe, jakie może się zmieścić w naszej sypialni. Nie zdominuje ono wnętrza, jeśli wybierzemy nowoczesny design, prostą formę i zagłówek w stonowanym kolorze - będzie dobrym tłem dla dodatków. Uniwersalne są pod tym względem odcienie beżu i szarości, ale czarny też świetnie się sprawdza.

Kolory i dodatki w sypialni

Ciemne kolory w sypialni są modne: stwarzają wyrafinowany, dekadencki nastrój. Największe możliwości kreowania stylu sypialni dają tkaniny. Powinny być w dobrym gatunku - tak delikatne miękkie, że przyjemnością jest położyć się na nich nago. Najmocniejsze akcenty dekoracyjne umieszczajmy u wezgłowia. To, na co patrzymy przed snem i rano, niech nie atakuje naszych zmysłów kolorem i wzorem. Im mniej drobiazgów wokół łóżka, tym lepiej. Unikajmy zwłaszcza przypadkowych dekoracji i tandetnych pamiątek. Natomiast kilka starannie dobranych detali podkreśli indywidualny styl naszej sypialni.