We wrześniu 2012 roku „Dobre Wnętrze” skończyło 15 lat. Z tej okazji zorganizowaliśmy konkurs, którego pierwsza edycja odbyła się pod hasłem „Design dla Prestiżu”. Wraz z naszymi ekspertami – czołówką polskich architektów wnętrz, wytypowaliśmy listę przedmiotów, które w ostatnim piętnastoleciu najczęściej gościły na naszych łamach i cieszyły się największą popularnością wśród osób urządzających w tym czasie mieszkania. Na liście znalazło się czterdzieści dziewięć przedmiotów, które wzbudzały zachwyt, chęć posiadania, świadczyły o luksusie, czasem nawet snobizmie (ale tym dobrym snobizmie) w czasach, gdy polskie wnętrza gorączkowo odrabiały dystans dzielący je od zachodnioeuropejskich.  Czytelnicy „Dobrego Wnętrza” w głosowaniu sms-owym zdecydowali, które z tych rzeczy nadal stanowią przedmiot pożądania, synonim piękna, luksusu i prestiżu. 
Większość zwycięzców konkursu okazała się  klasykami designu, jak np. słynny fotel „Barcelona” zaprojektowany w 1929 roku przez Ludwiga Miesa van der Rohe i produkowany do dziś przez firmę Knoll.
„Gorącą piętnastkę” wnętrzarskich przedmiotów pożądania zaprezentowaliśmy w grudniowym numerze „Dobrego Wnętrza” z 2012 roku oraz na specjalnej wystawie, która czynna była w warszawskiej Domotece od grudnia 2012 roku. 
W marcu 2013 roku wystartowaliśmy z nową edycją konkursu pod hasłem „Design dla Konesera”. Kochamy doskonale zaprojektowane rzeczy i pragniemy, by poznało je i doceniło jak najwięcej Polaków.