Centrum Manufaktura

Miasteczko w mieście. Można je przemierzyć pieszo, na rowerze lub wsiąść do tramwaju. Trochę oszukanego, bo poruszającego się na zwykłych kołach. Za to przystanki zaprojektowali artyści zajmujący się działaniami w przestrzeni publicznej. My wybraliśmy spacer. Do czasu, gdy Kasi nie zdarły się zelówki. Na szczęście szewc był pod ręką - w pawilonie tuż za arkadami.

Mydło i Powidło

Ta nazwa zobowiązuje. Naturalne kosmetyki, sole do kąpiel i stara waga, ciągle na chodzie. Coś w sam raz dla babci i wnuczki. Kasia kupiła tu ceramiczną mydelniczkę z wytłoczonym ślimakiem. Piotrkowska 65.

Cafe Manekin

witają nas krawieckie bezgłowe korpusy ubrane w fantazyjne surduty z zamierzchłej epoki. To zmyłka. Kawiarnia połączona jest ze sklepem, w którym kupimy odzież na wskroś współczesną. Piotrkowska 88.

Mała Litera

Małe przekąski i duża literatura. Jest też kawa i dyskretna muzyka. Zostaliśmy tu dłużej ze względu na atrakcyjny mariaż: duży wybór albumów w jasnym wnętrzu. R. Traugutta 9.

Winiarnia Pinot

Zapakować? Nie, poprosimy na miejscu. Tym bardziej, że na poczętą butelkę odkładają do specjalnej lodówki. Przechowają ją dla nas. Mamy gwarancję, że wino nie straci aromatu, gdy wpadniemy tu kolejny raz. R. Traugutta 5.

Cafe Foto Club - Studio 102

Spodobały nam się tutaj drewniane okiennice i czarno-białe zdjęcia na tle surowych ścian. Trochę dawnej Łodzi nie zaszkodzi. Piotrkowska 102.

Klub i restauracja Affogato (kuchnia włoska)

Zaproponowano nam deser o tej właśnie nazwie. Czekoladowe lub waniliowe lody zalane kawą espresso stawiają na nogi, a przytulne buduarowe loże zachęcają do lenistwa. I co tu wybrać? Piotrkowska 90 .

Rezydencja Hair Style

To studio fryzjerskie i klub w jednym. Nie ma strachu, że w drodze z domu na tańce fryzura spłynie z deszczem. Piotrkowska 80.